Україна посіла 97 місце у рейтингу енергоефективності

Як передає business.ua, Україна у 2013 році посіла 97 місце серед 129 країн світу за індексом енергетичної стійкості. Його розраховує Всесвітня енергетична рада (WEC).

Індекс WEC заснований на трьох факторах: енергетична безпека, доступність електрики для громадян, а також екологічність енергетичної галузі. Він присвоюється на основі порівняльного аналізу енергетичної ситуації у країні.

Країні, залежно від успіхів за кожним напрямом, присвоюється рейтинг від A до D. Цьогорічний рейтинг України − BCD. На думку аналітиків Всесвітньої енергетичної ради, найгірша ситуація в Україні з екологічністю галузі, а також з її загальною ефективністю.

Лідером рейтингу енергоефективності стала Швейцарія. До першої десятки також увійшли Данія, Швеція, Австрія, Великобританія, Канада, Норвегія, а  також Нова Зеландія, Іспанія та Франція. Найвищий рейтинг енергоефективності ААА отримали всього п’ять країн з першої десятки − це Швейцарія, Данія, Швеція, Великобританія, а також Іспанія.

Україна обігнала у рейтингу енергоефективності Сербію, Молдову, Індію, а також африканські країни. Росія отримала рейтинг ABD і посіла 54 місце в індексі WEC.

Нагадаємо, що згідно з одним із пунктів оновленої Енергетичної стратегії України, яка розрахована на період до 2030 року, передбачається, що наша держава на третину скоротить споживання енергоресурсів. Основними шляхами досягнення поставлених цілей стане модернізація ТЕС, розширення і модернізація електромережевого вітчизняного господарства, збільшення видобутку газу та ін.


Читати також:

  1. Україна посіла 67 місце у рейтингу ІКТ-розвитку
  2. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86
  3. Україна стала 161 в рейтингу економічних свобод
  4. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  5. Україна зробила ривок у рейтингу конкурентоспроможності

Тема : News