Українська економіка погіршує показники

Як повідомляє ресурс UaBanker.Net, більшість важливих сфер української економіки демонструють негативні показники. Позитивною можна назвати ситуацію в сільському господарстві.

Так, індекс об’єму виробництва сільського господарства за січень-березень 2013 року зріс майже на 6%, порівняно з аналогічним періодом минулоріч. У 2012 році спостерігався спад галузі на 4,5%.

Індекс продукції будівництва за перший квартал цього року знизився на 16,8%, а в березні спад дорівнював 28,5%. Зниження вантажообігу за січень-березень 2013 року був зафіксований на позначці 9,3% (порівняно з минулорічним показником).

Обсяги роздрібного товарообігу за аналізований період показали зростання (110, 8%). Втім, воно не настільки активне, як за аналогічний період минулого року (113,7%).

Неабияке зниження показників демонструє сфера зовнішньої торгівлі товарами. Так, якщо в січні 2013 року профіцит становить 16 млн доларів, то за січень-лютий дефіцит дорівнює 903 млн доларів. За даними Міндоходів, за весь перший квартал поточного року від’ємне сальдо досягло 2 027 млн доларів.

Щодо промисловості, то в січні виробництво галузі впало на 3,2%, а в лютому – на 6%. Якщо порівнювати березневі показники з даними аналогічного періоду 2012 року, то падіння досягло 5,2%. Загалом за весь квартал спад становив 5%.

Раніше повідомлялося, що в лютому цього року невелике зростання спостерігалося у видобувній галузі та розробці кар’єрів. Крім того, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів підскочило на 3%, а фармакологічних препаратів і продуктів – на 22%.

За прогнозами експертів ресурсу, у другому кварталі цього року обвал української економіки лише збільшиться, а от на позитивні показники очікують у другому півріччі. Загалом 2013 рік українська економіка може закінчити з нульовими показниками або з невеликим мінусом.


Читати також:

  1. Що відбувається з українською промисловістю?
  2. Світова економіка набрала найкращу форму за останні півтора року: дослідження
  3. Пасажирські перевезення у січні-лютому знизилися на 3,4%
  4. Активи НБУ значно скоротилися на початку року
  5. Падіння промвиробництва в Україні триває, а роздрібна торгівля процвітає

Тема : News