Українська нерухомість подорожчала

За повідомленням видання Delo.ua, від початку цього року вітчизняна нерухомість у середньому подорожчала на 15%. Зі слів Лева Парцхаладзе, голови Конфедерації будівельників, така ситуація свідчить про те, що попит на житло з боку українців зростає.

Ще однією тенденцією сучасного ринку нерухомості стало зростання попиту на об’єкти у новобудовах, зазначає експерт. Наразі попит на них є більшим, аніж на житло вторинного типу. Пана Парцхаладзе щодо цього підтримує і Сергій Костецький із компанії SV Development, який підтверджує високі темпи зростання попиту саме на об’єкти на первинному ринку. Така ситуація спричинена, перш за все, змінами у законодавстві.

Нагадаємо, що з осені поточного року згідно із законодавством перед продажем об’єктів нерухомості і рухомого майна необхідно провести його оцінку, результати якої стануть базою для нарахування податків. Проводити таку оцінку можуть лише спеціалізовані оцінювачі.

Саме тому нерухомі об’єкти все ще залишаються надійним інструментом для інвестування з метою збереження фінансів, хоча розраховувати на отримання високих прибутків не доводиться.

Дещо раніше експерти ринку нерухомості прогнозували спад цін на вторинному ринку, у першу чергу, в столиці через стрімке зростання об’єктів новобудов, адже пропозиції на первинному ринку більш вигідні з точки зору комфорту.

Також нещодавно стало відомо, що на українському ринку нерухомості зменшилася кількість угод, що пов’язані зі зміною власника квадратних метрів. Падіння за останній рік становило 6%.


Читати також:

  1. Столична нерухомість: ціни, попит, пропозиція
  2. Населення інвестуватиме в житлову нерухомість?
  3. Українці менше цікавляться “хрущівками” і “сталінками”
  4. У проблемних країнах Європи значно подешевшала житлова нерухомість
  5. Попит на елітну нерухомість Києва зупинився

Тема : News