Україні знизять рейтинг

Подальше падіння росту української економіки призведе до проблем з розрахунками з іноземними кредиторами за раніше отриманими кредитами.

Цього року українському уряду доведеться виплатити за боргами третину від усіх зібраних в державі податків. Через це міжнародні агентства розглядають можливість зниження кредитного рейтингу країни.

Standard&Poor’s (S&P) в наступні 12 місяців з ймовірністю у 30% перегляне суверенні рейтинги України у негативний бік. Про це на конференції «Український борговий ринок: проблеми та перспективи розвитку» повідомив керівник з напряму «Суверенні рейтинги» S&P Тревор Куллінан.

За його словами, агентство підтвердило короткострокові та довгострокові суверенні рейтинги країни на рівні “В/В”, прогноз негативний. Як вважають в агентстві, рейтинги України стримуються проблемами фінансового сектора та нестабільною політичною ситуацією. Куллінан також відмітив високу вірогідність їх зниження у найближчий час.

Крім того, під час конференції було обговорено проблемне питання з виходом західноєвропейських банків з ринку України. На думку експертів, така ситуація обумовлена відсутністю поліпшень в бізнес-кліматі, а також слабкою перспективою розвитку економіки держави.

Наразі українські банки перебувають в умовах вкрай високих економічних ризиків. Окрім того, економічна ситуація не прогнозує відновлення в 2013 році, доповідає провідний аналітик Франкфуртського офісу S&P Аннет Есс.

Проте в агентстві відзначають, що конкуренція з боку українських «дочок» найбільших банків Російської Федерації компенсує тенденцію з виходом європейських фінустанов з України. При цьому ринкові позиції основних гравців залишаються стабільними, але приватні банки країни показали найшвидше зростання в секторі в післякризовий період, йдеться в доповіді рейтингового агентства.


Читати також:

  1. Moody’s понизило рейтинг держоблігацій України
  2. Компаніям СНД прогнозують стабільність
  3. Кожен десятий банк в Україні – збитковий
  4. Transparency International склав рейтинг прозорості держзакупівель в Україні
  5. Чи варто Україні чекати кіпрських грошей?

Тема : News