Українці розкуповують однокімнатні квартири

Зараз на українському ринку нерухомості найбільш активно купують однокімнатні квартири. Їх частка в структурі попиту становить 50%, повідомляє УНН.

Зі слів Дениса Седакова, експерта з питань нерухомості, зараз покупці в основному придбавають одно- і  двокімнатні апартаменти. Частка двокімнатних становить 30%, а 20% − трикімнатних і більше. Українці віддають перевагу компактному житлу: площа однокімнатних квартир зазвичай становить 40-45 м2, двокімнатних – 70-80 м2, а трикімнатних – 90-100 м2.

На думку експертів, невеликі приміщення в останні роки стають дедалі популярнішими, тож їх частка у структурі житлового фонду продовжуватиме зростати, адже забудовники реагують на попит покупців. Квартири невеликої площі дозволяють українцям швидше придбати власне житло і покращити свої житлові умови, що особливо актуально для молодих сімей.

Також стало відомо, що на фоні спаду цін на вторинне житло наші співвітчизники стали придбавати квартири в регіонах з метою заробітку. Так, у Львові та Одесі житло купують, щоб здавати в оренду, а в Харкові − для перепродажу.

Найбільш суттєво ціни на б/в апартаменти в річній динаміці знизилися в Житомирі й у Вінниці − на 21%, а в столиці – на 18%.

У Львові найбільше здешевів економ-сегмент. До прикладу, двокімнатну «хрущівку» в спальному районі можна придбати за 28 тис. дол., хоча ще минулої весни ціна становила від  40 тис. дол., а однокімнатну – за 22 тис. дол. Опісля кількох скандалів із забудовниками львів’яни частіше обирають житло на вторинці.

Натомість у Харкові рівень довіри до первинного ринку нерухомості високий, тож покупці охоче вкладають кошти навіть на нульовому циклі. Часто харків’яни перепродають нові квартири після вводу будинків в експлуатацію.

За рік в Одесі ціни на недорогі квадратні метри впали на 20%, але попит відновлюється і вже майже сягнув докризового рівня. Тут одно- чи двокімнатна квартира класу «економ» обійдеться в 23-30 тис. дол.


Читати також:

  1. Які квартири обирають українці
  2. У лютому нові квартири зросли в ціні
  3. Нові квартири в Києві здешевшали
  4. Українці частіше обмінюють квартири?
  5. Нові квартири у столиці здорожчали

Тема : industry News,News