Уряд покращує бізнес-клімат у країні

Кабінет Міністрів України працює над тим, щоб країна увійшла в ТОП-100 рейтингу «Ведення бізнесу» (Doing Business).

Уряд реалізує низку заходів, спрямованих на виконання завдання Президента України щодо поліпшення бізнес-клімату в країні. План заходів містить 18 ключових пунктів, які визначені Національним планом дій на 2013 рік, заявив перший віце-прем’єр-міністр країни Сергій Арбузов.

За словами чиновника, навіть у непростому 2012 році Україні вдалося піднятися на 15 позицій рейтингу Doing Business. У минулому році була значно спрощена процедура створення і ліквідації бізнесу, скорочено кількість дозвільних документів, а також впорядковані дозвільні процедури, каже пан Арбузов.

Цього року Кабмін також працює на підвищення інвестиційної привабливості держави.
Уже в І кварталі поточного року вдалося досягти суттєвих результатів. Так, розроблено цілий ряд пропозицій, що передбачають скорочення витрат платників податків при підготовці звітності і виконанні зобов’язань перед держорганами.

Для забезпечення цих пропозицій розроблено законопроект щодо надання документів на реєстрацію платника ПДВ безпосередньо держреєстратору, запроваджується механізм здійснення господарської діяльності без обов’язкового застосування печатки, окрім того, пропонується зменшення граничного терміну повідомлення фінустановами органів податкової служби про відкриття рахунків платників податків.

Одночасно розроблені законопроекти та нормативні документи для подальшого спрощення дозвільних процедур у сфері містобудування, спрощення фіскальної системи, оптимізації механізму реєстрації прав власності, реформування системи адміністративних послуг, поліпшення умов роботи акціонерних товариств та захисту прав акціонерів.

Разом з тим, перший віце-прем’єр очікує від парламенту всеможливої підтримки та злагодженої роботи над цими питаннями. За його словами, ефективність подальших дій Кабміну щодо поліпшення бізнес-клімату в країні значною мірою залежить від оперативності прийняття ВР відповідних законопроектів.


Читати також:

  1. В Україні покращився бізнес-клімат
  2. ОЕСР: інвестиційний клімат України ефективний на папері, справа за реалізацією
  3. Уряд обіцяє зменшити податковий тиск
  4. Європейська Бізнес Асоціація зафіксувала покращення ситуації в податковій сфері України
  5. Бізнес очікує на позитивні зміни в економіці країни

Тема : News