В Україні більше 80% ПЗ – піратське

Як свідчать дані дослідження асоціації BSA | The Software Alliance, у 2015 році в Україні 82% програмного забезпечення (далі − ПЗ), встановленого на комп’ютерах, було неліцензійним. Так, порівняно з попереднім дослідженням асоціації в 2013 році частка піратських програм зменшилася лише на 1%.

У звіті йдеться, що українці користуються значною кількістю неліцензійних програм, що збільшує ризик кібератак. Аналітики зазначають, що, за оцінкою директорів з IT, 15% працівників компаній користуються ПЗ без відома керівництва. Втім, кожен четвертий співробітник у ході дослідження зізнався, що завантажує неліцензійні програми на робочий комп’ютер.

Що стосується світової статистики, то минулоріч у середньому 39% програм були неліцензійними. Для порівняння: у 2013 році показник становив 43%. Регіоном із найнижчим рівнем використання неліцензійного ПЗ залишається Північна Америка − 17%. Втім, комерційна вартість таких програм в регіоні значна – 10 млрд дол. Середній показник піратства в країнах Центральної і Східної Європи становить 58%.

Найчастіше неліцензійні програми використовують жителі Азійсько-Тихоокеанського регіону − рівень піратства тут сягає 61%. На другому місці – Східна Європа (58%), а на третьому – Близький Схід і Африка (57%). Також повідомляється, що рівень використання піратських програм у Західній Європі за звітний період становив 28%.

До речі, від початку року в Україні служба безпеки «ПриватБанку» затримала 240 кіберзлочинців, що намагалися отримати несанкціонований доступ до коштів клієнтів банку, повідомляє ubr.ua.


Читати також:

  1. В Україні не захищено третину комп’ютерів
  2. Дедалі більше українців працюють з дому
  3. Українці витрачають більше грошей онлайн на планшети
  4. Хто в Україні більше всіх заробляє
  5. Компанії стали більше вкладати у розвиток персоналу

Тема : industry News,News