В Україні чоловіки заробляють більше

Середня заробітна плата штатного працівника чоловічої статі в I кварталі поточного року становила 5 379 грн, а жіночої – 3 966 грн. Тобто, жінки в Україні отримують на 400 грн або третину меншу зарплату. Такі дані Держстату, пише ubr.ua.

Втім, цей розрив не однаковий для різних професій. Приміром, особи прекрасної половини людства, зайняті у сфері операцій з нерухомістю, у середньому заробляють 4 174 грн у місяць. А це на 330 грн менше за зарплату працівників-чоловіків. У сфері ресторанного і готельного бізнесу заробіток жінок становить 3 030 грн, тоді як місячна оплата колег чоловічої статі на 460 грн вища.

Найбільший розрив зарплат спостерігається серед тих, хто провадить фінансову і страхову діяльності – 8 058 грн (зарплата жінок) і 12 833 грн (зарплата чоловіків), а також зайнятих у сфері інформації й комунікацій − 7 732 і 10 129 грн відповідно.

Але на українському ринку праці є сфера, де жінки отримують більшу зарплату, аніж чоловіки, – функціонування архівів, бібліотек, музеїв та інших культурних закладів. Тут чоловіки заробляють на 190 грн менше.

До речі, Держстат від початку поточного року зафіксував 39 тис. найманих працівників, що працювали без офіційного оформлення трудових відносин із працедавцями. Опісля оформлення цих співробітників працедавці сплатили до бюджету понад 11 млн грн єдиного соціального внеску, а також 14 млн податку на доходи фізосіб.


Читати також:

  1. Чому жінкам в Україні платять менше?
  2. Як поводяться українські інтернет-покупці?
  3. Середня зарплата в Україні зросла
  4. Хто в Україні більше всіх заробляє
  5. Українці заробляють найменше

Тема : News