В Україні можуть змінитися правила купівлі землі

Державне агентство земельних ресурсів підготувало власний варіант законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з цим документом з 2016 року покупцями угідь сільськогосподарського призначення можуть бути тільки громадяни України, держава, державний земельний банк і територіальні громади, пише «Комерсант-Україна».

Разом з тим, після того, як земля буде виставлена на продаж, пріоритетне право на її купівлю дістанеться державі, територіальній громаді або Зембанку.

Громадяни України, які не є підприємцями і хочуть придбати ділянку площею понад 100 га, повинні отримати на це дозвіл Державного земельного агентства. Без цього документа, а також без виписки з банку про наявність коштів на рахунку для придбання землі здійснити таку покупку буде неможливо.

Юридичні особи зможуть лише орендувати землю з мінімальним строком від семи років. У той же час максимальний термін оренди залишився незмінним – 50 років.

Також відомство пропонує підняти податок на орні угіддя до 1% з гектара від нормативної оцінки землі, що в 10 разів вище нинішніх норм. Для сільгоспземель, які протягом двох років використовувалися не за цільовим призначенням, податок буде розраховуватися зі зростаючим коефіцієнтом в 1,5, який щороку підвищуватиметься на 20%, пише видання.

Документом також передбачено і перерозподіл доходів від земельного податку. Сьогодні всі ці кошти спрямовуються до місцевих бюджетів, агентство ж пропонує половину з них спрямовувати у спеціальний фонд держбюджету на проведення оцінки земель, їх інвентаризації, а також придбання державою земель приватної власності.

Разом з тим, оприлюднений законопроект є скоріше чернеткою, ніж готовим документом, а якими будуть остаточні норми закону, поки не знають ні в агентстві, ні міністр АПК, пише видання з посиланням на власні джерела в Держземагентстві.


Читати також:

  1. Черговість права викупу землі буде зафіксовано законодавчо.
  2. В Україні з наступного року зміняться правила оформлення квартир
  3. Україна має намір підвищити Чорноморському флоту РФ плату за оренду землі
  4. Коли скасують мораторій на продаж сільськогосподарських земель
  5. В Україні укладено майже п’ять мільйонів договорів оренди землі

Тема : News