В Україні підвищують зарплати, але не всім

Українські працедавці неохоче підвищують працівникам зарплати. Так, у 2015 році в середньому оклади зросли на 9%, натомість інфляція сягнула 43%, але значна кількість фахівців взагалі не відчула фінансових змін від початку кризи.

Згідно з даними сайту rabota.ua, найохочіше заробітні плати підвищували працівникам без кваліфікації (на 42%), адже обсяги робіт зараз збільшуються, конкуренція зростає, і працедавці готові платити більше.

Також підвищенням зарплат можуть похвалитися зайняті у сфері обслуговування, викладачі і репетитори. Останні змогли посісти третій рядок рейтингу через попит на знавців іноземних мов і фахівців із підготовки до ЗНО. Четверту сходинку зайняли інженери-електрики як найбільш універсальні спеціалісти інженерної галузі.

За рік також зросли заробітні плати мерчендайзерів (на 33%), працівників СТО (на 33%), менеджерів із продажу будматеріалів (на 30%). Працівники сall-центрів, будівельники і медичні представники також отримали очікуване підвищення місячної платні – на 29%. На 27% більше коштів почали платити фахівцям сфери інтернет-маркетингу, водіям, касирам, середньому і молодшому медичному персоналу та робочим зі сфери виробництва.

Слід зазначити, що середній місячний заробіток водія наразі більший, аніж у дизайнера або менеджера з персоналу. Найповільніше зарплати зростали в сисадмінів, охоронців, лікарів і нянь.

До речі, станом на 1 липня в базі Держслужби зайнятості нарахували 40,8 тис. пропозицій, що менше на 6,3% за показник аналогічного періоду минулого року. Скорочення кількості вакансій відбулося в більшості регіонів України.


Читати також:

  1. HR-консалтинг: хто отримує найвищі зарплати в Україні?
  2. Зарплати айтішників зростають
  3. Зарплати і пенсії в Україні підвищать
  4. Хто в Україні більше всіх заробляє
  5. Чи варто українцям розраховувати на підвищення зарплат?

Тема : industry News,News