В Україні побільшало інновацій

За повідомленням AIN.ua, Україна у Глобальному індексі інновацій, який щороку розраховується Корнельським університетом, покращила свій рейтинг на вісім позицій, посівши 56-те місце. Цікаво, що за 10 років складання цього індексу цьогоріч наша держава отримала найвищу для себе оцінку.

Загалом у списку 128 країн. Найінноваційнішою вшосте поспіль визнали Швейцарію. До ТОП-5 також увійшли Швеція, Великобританія, США й Фінляндія.

Україна в рейтингу інновацій розмістилася між Монголією і Бахрейном, що посідають 55-те і 57-ме місця відповідно. Наша держава зайняла другу сходинку після сусідньої Молдови у групі країн, дохід яких нижчий за середній. У регіоні «Європа» ми опинилися на 34-му місці із 39-ти.

Слід зазначити, що Україна – єдина серед європейських країн у загальному рейтингу від 50 до 100, хто зміг покращити свої результати. Насамперед позитивні зрушення експерти пов’язують із ростом основних підіндексів. Так, на вісім позицій покращилися результати за підіндексом вкладу в інновації, на сім – підіндекс «вихлопу» від інновацій. Також на три позиції Україна піднялася вище за ефективністю інновацій, що виявилося найсильнішою її стороною, – 12-й рядок у загальному рейтингу і 10-те місце в регіоні.

У межах індексу дослідники розподілили країни на три групи: лідери, процвітаючі держави і аутсайдери. Поділ проводився залежно від розміру ВВП на душу населення за умов оцінки на нього інноваційних факторів. Україна знаходиться в сегменті «процвітаючих» новаторів поряд із В’єтнамом, Індією, Філіппінами, Марокко і Вірменією.


Читати також:

  1. Україна покращила свій показник у рейтингу стабільності
  2. В Україні покращився бізнес-клімат
  3. В Україні вести бізнес стало простіше
  4. Рейтинг економічних свобод і Україна
  5. Україна стала більш конкурентоспроможною

Тема : industry News,News