В Україні рекордна кількість проблемних кредитів

Україна за підсумками минулого року посіла третє місце серед держав, що мають найбільшу кількість проблемних кредитів. Такими є дані рейтингу Світового банку. Першу і другу сходинку зайняли Греція і Кіпр відповідно, повідомляє minprom.ua.

Частка проблемних кредитів у банківській системі нашої держави становить 24,27% від сумарної кількості виданих позик, хоча у 2013 році показник дорівнював 12,9%, і ситуація в Україні щодо проблемних кредитів була кращою, аніж в Італії чи Іспанії.

Також стало відомо, що найбільші українські банки торік втратили майже половину свого капіталу – із 99 до 54 млрд грн. Такими є дані фінустанов першої групи, інформує видання DT.UA.

Із повідомлення стало відомо, що регулятивний капітал банків продемонстрував падіння на 37,2 млрд грн, скоротившись із 126,2 до 89 млрд грн.

Найбільшим обсягом власного капіталу за національними стандартами фінансової звітності володіють «ПриватБанк» і «Ощадбанк» – 27,54 і 9,89 млрд грн відповідно. У той же час «Промінвестбанк» і «Укрексімбанк» мають негативні значення власних коштів.

Нещодавно Національний банк України на своєму сайті повідомив про ліквідацію ще двох українських банків – «Петрокоммерц-Україна» і «Софійський». Станом на 16 березня частка невиконаних угод «Петрокоммерц-Україна» становила більше 30% його зобов’язань, тож він був віднесений до категорії неплатоспроможних.

А банк «Софійський» ліквідовано через втрату ліквідності ще 22 грудня 2015 року.


Читати також:

  1. Колектори: частка проблемних кредитів досягає 30% від загального числа виданих позик
  2. В Україні кількість банків скоротилася на третину
  3. Експерти: банківська система Україні стала надійнішою
  4. В Україні суттєво скоротиться кількість банків?
  5. Кількість відеореклами в Україні зросла на 10 000%

Тема : News