В Україні рекордно здорожчали продукти

Споживчі ціни у березні в Україні зросли на 10,8% порівняно з попереднім місяцем. Натомість зростання порівняно з початком року становило 20,3%. Про це свідчать результати аналітичного дослідження “Економічні тенденції і прогноз на 2015-17 роки”, що було проведено аналітиками Міжнародного Центру Перспективних Досліджень. Про це повідомляє finance.ua.

Востаннє настільки стрімкі річні темпи зростання цін були зафіксовані у жовтні 1996 року, а місячних цін − у вересні 1995-го. Серед основних чинників, що стимулювали інфляцію в березні, експерти називають ослаблення гривні в лютому і спровокований цим різкий стрибок попиту на товари першої необхідності.

Порівняно з лютим у березні найбільш відчутний стрибок цін відбувся на продукти харчування (15,5%). Приміром, цукор здорожчав на 39,2%, масло − на 32,1%, а цінник на макаронні вироби зріс на 20,4%.

Також експерти зафіксували стрімке подорожчання здебільшого імпортованих продуктів − фруктів і морепродуктів. У цих групах товарів зростання цін становило 31,9% і 20,7% відповідно.

Значно зросли ціни на групи товарів, чималу частку яких становить імпорт − взуття (14%), одяг (13,5%), побутову техніку (10,4%), а також пальне (9,3%).

Станом на кінець березня у річному вимірі найбільше ціни підскочили на фрукти − у 2,2 рази, масло − в 2 рази, морепродукти − в 1,9 рази. В основному таке здорожчання пояснюється послабленням гривні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що від початку 2015 року відбулося значне падіння експорту та імпорту товарів. Так, експорт просів на 32,9%, а імпорт − на 33,7%. Таку інформацію повідомляє видання Delo.ua із посиланням на огляд Нацбанку.


Читати також:

  1. Експорт і імпорт товарів відчутно впав
  2. Будинки у столиці здорожчали на 75,9%
  3. У березні Україна зберегла негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами на рівні минулого року
  4. Нові квартири у столиці здорожчали
  5. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами зросли

Тема : News