В Україні стали більше будувати

За січень-серпень поточного року обсяг виконаних будробіт зріс на 11,9%, якщо порівнювати з результатом аналогічного періоду торік. У грошовому виразі зростання становило 3,920 млрд грн до 36,861 млрд грн, повідомляє Держстат.

За звітний період було виконано робіт із будівництва споруд і будівель на суму 19,388 млрд грн, з яких на спорудження житлових будинків витрачено 10,280 млрд грн, а нежитлових – 9,108 млрд грн. Також у 17,474 млрд грн обійшлися роботи з будівництва споруд інженерного призначення, а також прокладання інженерних комунікацій.

Стало відомо, що нове будівництво, технічне переоснащення і реконструкція становили 82,5% від загального обсягу виконаних робіт, а поточний і капремонт – 8,9% і 8,6% відповідно.

Раніше повідомлялося, що в 2015 році обсяг виконаних будробіт зменшився на 14,9% порівняно з результатами 2014 року. У фінансах падіння становило 9,791 млрд грн.

До речі, українська влада вирішила серйозно взятися за недобудовані об’єкти. Уже цієї осені Верховна Рада може розглянути законопроект, що міститиме різні сценарії для довгобудів.

Згідно із законопроектом “Про заходи, спрямовані на вирішення проблем довгобудів” статус довгобуду може бути присвоєний судом у випадку, якщо об’єкт незавершеного будівництва залишається не прийнятим протягом трьох років від дня, який прописаний у договорах.

Існує також й інша причина – орендатор або власник ділянки, на якій відбувається будівництво, ухиляється від сплати за землю протягом п’яти років.


Читати також:

  1. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості
  2. Ціни на монтажно-будівельні роботи в Україні зросли
  3. В Україні стали купувати більше комп’ютерів
  4. Капіталовкладення у нерухомість Києва зросли
  5. В Україні стали продавати більше нових авто

Тема : industry News,News