В Україні стали купувати більше комп’ютерів

У січні-березні поточного року поставки ПК в Україну порівняно з результатами 2015 року зросли на 65% до 208 тис. пристроїв. Про це йдеться в повідомленні компанії IDC, пише ubr.ua.

Так, настільних персональних комп’ютерів (ПК) увезли на 67% більше, зупинившись на позначці 76 тис. одиниць. У той же час поставки ноутбуків зросли на  64% до 132 тис. пристроїв.

Аналітики компанії зазначають, що через невисоку купівельну спроможність українців 2/3 всіх ноутбуків – це пристрої вартістю до 350 дол. Частка моноблоків зросла з 4,7% у 2015 році до 8,9% цьогоріч.

Активізацію ринку ПК в Україні у I кварталі пов’язують зі стабілізацією економічної ситуації, а також з невисоким рівнем залишків на складах дистриб’юторів наприкінці 2015 року.

Очікується, що за підсумками року персональних комп’ютерів надійде біля 890 тис., а у відсотковому вираженні поставки зростуть на 21%.

У наступних кварталах поточного року у випадку збереження позитивних тенденцій в українській економіці очікується подальше відновлення ринку ПК.

До речі, за підсумками 2015 року в Україну було ввезено на 34,5% менше пристроїв (до 732 тис. одиниць), якщо порівнювати з даними торік. Якщо ж проаналізувати динаміку вітчизняного ринку ПК, то за останні 20 років максимальні показники поставок пристроїв були зареєстровані в 2012 році – 2,6 млн одиниць.


Читати також:

  1. Українці почали купувати більше автівок
  2. Українці стали купувати більше техніки
  3. Світові поставки ноутбуків падають
  4. Частка смартфонів на ринку “розумних” пристроїв зросте до 77%
  5. Українці стали купувати менше столичного житла на виплат

Тема : industry News,News