В Україні стало легше вести бізнес

За рік Україна перемістилася на п’ять сходинок угору в рейтингу “Найкращі країни для бізнесу”, складеного американським виданням Forbes. Отже, наразі Україна займає 90-ту позицію між Індією і Кенією. Всього у рейтингу взяли участь 145 країн (минулоріч − 141).

Аналітики видання відмітили, що особливих змін у складниках ренкінгу України, що розраховувався по економічним результатам 2012 року, не було, але за рівнем розвитку технологій був зафіксований відчутний спад − до 91-ї позиції.

Серед основних плюсів ведення бізнесу в Україні − свобода торгівлі (47-ма позиція), адмінбар’єри (41-ша), а також стан ринку акцій (55-та). Натомість за показниками “податкове навантаження” (127-ма сходинка), “монетарна свобода” (115-та), “рівень захищеності прав власності” (110-та), а також “інвестиції” (103-тя) Україна неабияк відстає.

До прикладу, Росія за рік підвищила свій результат на 14 позицій і наразі посідає 91-ше місце − між Філіппінами і Парагваєм. До слова, лідером рейтингу виявилася Ірландія. До трійки лідерів також увійшли Нова Зеландія (минулорічний лідер) і Гонконг.

Сполучені Штати погіршують свій результат вже чотири роки підряд − США з 2-ї позиції у 2009 році “скотилися” до 14-ї цьогоріч. Нагадаємо, що у 2012 році Штати посідали 12-те місце.

До ТОР-10 рейтингу ведення бізнесу увійшли країни Північної Європи: Данія (4-та позиція), Швеція (5-та), Фінляндія (6-та). Щодо Норвегії, то вона посіла 9-ту сходинку. А Сінгапур зайняв 7-му. На 8-му місці розташувалася Канада, замкнули ж десятку − Нідерланди.


Читати також:

  1. Де в Україні вести бізнес найкраще
  2. В Україні покращився бізнес-клімат
  3. Реєструвати бізнес стало простіше
  4. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  5. До списку кращих навчальних закладів світу потрапили українські

Тема : News