В Україні вести бізнес стало простіше

Всесвітнім банком нещодавно було оприлюднено результати рейтингу Doing Business, що відображає рейтинг країн за рівнем комфортності ведення бізнесу в них. Таку інформацію передають “Вісті”.

Так, порівняно з даними попереднього рейтингу, у новому Україна піднялася на 16 позицій, посівши 96-те місце.

Деякі сусіди України також покращили свої показники: РФ піднялася одразу на 30 позицій (62 місце), а Румунія “підскочила” на 25 позицій (48 місце). Стало легше вести бізнес також у Чехії (44 позиція), на Ямайці (58), у Хорватії (65), Німеччині (14) та ін. Польща посіла 32-ге місце, Болгарія ─ 38-ме, Білорусія ─ 57-ме.

Серед рекордсменів падіння у Doing Business відзначився Бруней, що втратив відразу 42 позиції і посів 101 місце. Кілька десятків позицій втратили Киргизія (102), Казахстан (77), Кіпр (64), а також Саудівська Аравія (49).

Традиційно ж у цьому рейтингу лідирує Сінгапур. Також до ТОР-10 рейтингу країн, де вести бізнес найпростіше, увійшли Нова Зеландія, Гонконг, Данія, Північна Корея, Норвегія, Штати, Великобританія, Фінляндія і, нарешті, Австралія.

Укладачі рейтингу відзначили низку покращень у бізнес-кліматі України. Так, експерти врахували спрощення процесу сплати податків для компанії, чому сприяло введення електронної системи подачі декларацій і сплати ЄСВ.

Окрім цього, в нас покращився показник віддаленості від лідера рейтингу, що становить 61,5%. Минулоріч він був 59,2%. Згідно з цим показником, чим вищий бал, тим кращим є бізнес-середовище в країні.

Нагадаємо, Doing Business Report ─ це дослідження групи Всесвітнього банку, що проводиться щороку і оцінює 189 країн світу з точки зору простоти здійснення підприємницької діяльності. Експерти у дослідженні беруть до уваги 11 індикаторів.


Читати також:

  1. В Україні стало легше вести бізнес
  2. В Україні покращився бізнес-клімат
  3. Де в Україні вести бізнес найпростіше?
  4. Реєструвати бізнес стало простіше
  5. Де в Україні вести бізнес найкраще

Тема : News