В Україні знову зростуть ціни?

Згідно з прогнозом Андрія Шевчишина, експерта інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні, у вересні поточного року в Україні споживча інфляція може пришвидшитися до 1,6%, адже традиційно восени зросте ділова активність і почнуться сезонні коливання.

Щодо серпня, то він відрізняється низьким рівнем ділової активності і відсутністю планових переглядів цін. Попри коливання у липні, валютний ринок загалом залишається стабільним.

Зі слів експерта, зростання цін у серпні може становити 0,5%. Збір врожаю стане вирішальним у динаміці цін, адже він не буде легким, якщо враховувати високі ціни на паливо і вартість оренди й обслуговування техніки. Аграрії підвищать ціни на продукцію також через високі ставки по кредитам і проблеми з ліквідністю.

Пан Шевчишин також відзначає, що пришвидшення інфляції у вересні буде зумовлене не тільки відновленням ділової активності і сезонних коливань, але й початком передвиборчої кампанії і можливим підвищенням мінімальних пенсій і зарплат. Крім цього, у вересні заплановане підвищення цін на електроенергію на 25% для I і II груп споживачів. Зростання цін відбудеться також у сфері освіти через початок навчального року. Зростуть цінники і на окремі види алкогольних напоїв.

Також стало відомо, що Україна є лідером у рейтингу країн, що близькі до оголошення дефолту. Також до цього ТОР-5 цього антирейтингу ввійшли Греція, Венесуела, Беліз і Ямайка.

Цей рейтинг був складений агентством Moody’s із урахуванням кредитного рейтингу, ВВП на душу населення, а також заборгованостей влади.


Читати також:

  1. Економіка Єврозони знову піде вгору лише у 2014 році
  2. Ринок б/в авто активізувався
  3. Споживчі ціни в Україні підскочили на 13%
  4. Інфляція в Україні може сягнути 25%
  5. Інфляція у єврозоні вповільнилася

Тема : News