В Україні зросла частка альтернативної енергетики

Протягом останніх чотирьох років в Україні фіксують зростання потужностей у сфері альтернативної енергетики, повідомляють у Мінрегіонбуді, пише видання ubr.ua.

Так, станом на кінець минулого року було встановлено 1117 МВт потужностей відновлюваної енергетики. Вони забезпечують виробництво майже 1% всієї електроенергії в Україні. Здебільшого це вітрові та сонячні електростанції.

На кінець 2016 року встановлено 1,1 ГВт, а після дворічної перерви в секторах вітроенергетики і біоенергетики було введено три вітрові електростанції (11,6 МВт), а також електростанцію на біомасі (3,5 МВт). Окрім цього, було встановлено 3,3 МВт потужностей малих ГЕС і станцій, які продукують електроенергію з біогазу, потужністю 3,1 МВт.

Експерти повідомляють, що до 2030 року необхідно встановити альтернативні джерела енергії сумарною потужністю 16−22 ГВт, щоб це було економічно доцільно.

В Європі протягом останніх 10 років частка відновлюваних джерел зросла вдвічі і сягнула 16,7%. Здебільшого це переробка біомаси і відходів – 64%.

За інформацією Херсонської облдержадміністрації, інвестори виявили готовність збудувати в Херсонській області велику сонячну електростанцію (СЕС) потужністю 35 МВт. Вартість реалізації проекту оцінили у $35 млн.

Також очікується, що цьогоріч на Херсонщині збудують СЕС загальною потужністю 250 МВт.

Як повідомив Сергій Савчук, голова Держенергоефективності, зустріч з представниками турецьких компаній Global Investment Holdings і Tres Energy дала свої плоди. Турецькі інвестори зацікавилися фінансуванням проектів із встановлення в Україні когенераційних установок на біомасі.


Читати також:

  1. Україна у ТОР-5 країн Європи за розвитком альтернативної енергетики
  2. Частка українських товарів у продажі зросла до 59,2%
  3. Частка старих автомобілів на ринку зросла в 4,5 раза
  4. Вартість будробіт в Україні зросла
  5. Кількість безготівкових розрахунків в Україні зросла

Тема : News