В Україні зросли соцстандарти

З 1 грудня цьогоріч в Україні зросли соціальні стандарти – мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум. Підвищення становило 10,1% до 1 600 грн згідно з Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік», повідомляє УНІАН.

Так, із урахуванням податків відтепер мінімальний заробіток для українців становитиме 1 444 грн. Також збільшено мінімальну пенсію – на 117 грн до 1 247 грн.

Від 1 травня цьогоріч мінзарплата і прожитковий мінімум зросли на 5%, а загалом від травня соціальні стандарти підвищилися на 6%. Розмір мінімальної пенсії збільшився до 1 130 грн.

Загалом  для українців соцстандарти в 2016 році зростуть не на 12%, як було заплановано раніше, а на 16%.

Також стало відомо, що Кабмін запропонував у 2017 році збільшити розмір мінімальної зарплати вдвічі до 3 200 грн, а також зрівняти її показники з фактичним прожитковим мінімумом. Саме цю суму було закладено в проект державного бюджету на наступний рік.

Як зазначає Андрій Рева, Міністр Мінсоцполітики, наразі чиновники розробляють законопроект, який допоможе осучаснити пенсії українців і реалізувати глибоку пенсійну реформу.

Задля здійснення цього кроку необхідно майже 50 млрд грн, які влада планує зібрати з відрахувань до Пенсійного фонду, що збільшаться за рахунок зростання мінімальної заробітної плати до 3 200 грн.

Підвищити пенсії в Україні повинні були ще цього року, але не вистачило ресурсів, повідомляє видання UBR.ua.


Читати також:

  1. Зарплати і пенсії в Україні підвищать
  2. В Україні зросли продажі нових автівок
  3. Споживчі ціни в Україні зросли
  4. Як в Україні змінилися ціни від початку року
  5. У 2017 році українці житимуть краще

Тема : News