В український аграрний сектор інвестували рекордну суму

У 2016 році український аграрний сектор залучив у 1,5 рази більше капінвестицій, аніж у попередньому – 44 млрд грн, що є найбільшою сумою за всі роки незалежності. Про це повідомляє Інститут аграрної економіки, пише УНІАН.

У повідомленні йдеться, що такий обсяг залучених коштів свідчить про високий рівень інвестпривабливості сільськогосподарського сектору, адже інвестори керуються позитивними прогнозами щодо рівня дохідності інвестицій у майбутньому. Окрім цього, на обсяг вкладених коштів вплинули очікування щодо зростання експорту української сільгосппродукції.

У році, що минув, основним джерелом капінвестицій стали власні і залучені підприємствами галузі ресурси, натомість іноземці не поспішають робити фінансові вливання.

Українські інвестори виявили інтерес до реалізації проектів нових потужностей тваринництва. Учасники ринку очікують на посилення цієї тенденції у майбутньому.

Нагадаємо, що в 2016 році обсяг капітальних інвестицій в Україні становив 326,2 млрд грн, що перевищило результат 2015 року на 16,4%, повідомляє Держстат.

Щодо експорту вітчизняної аграрної продукції, то за підсумками минулого року він зріс на 4,5% до 15,5 млрд дол. і зайняв 42,5% від загального експорту України.

До речі, нашою державою з кожним роком виготовляється дедалі більше органічної продукції, а більшу частину виробленого купує Західна Європа, повідомляє Українська аграрна конфедерація.

Зі слів Ольги Трофімцевої, заступника міністра агрополітики з питань євроінтеграції, український внутрішній ринок органічної продукції розвинений недостатньо, адже споживчий інтерес до неї ще не високий, повідомляє видання agroconf.org.


Читати також:

  1. Аграрний сектор продемонструє приріст у 109,3%
  2. Показники зовнішньої торгівлі покращилися
  3. Український експорт: на що очікувати в 2017 році
  4. Інвестиції в український агросектор скоротилися
  5. У Києві придбали рекордну кількість елітного житла

Тема : News