В яких країнах чекають на українців?

За повідомленням Яна Младека, міністра промисловості і торгівлі Чехії, цьогоріч Чехія збільшить міграційні квоти для українських фахівців. Так, планується, що замість нинішніх 400 заявок щомісяця громадяни України зможуть подавати вдвічі більше запитів на отримання робочої візи, пише abcnews.com.ua.

Міністр зазначив, що Чехія через низьку народжуваність потребує іноземців, – чеські компанії відчувають дефіцит у 140 тис. працівників здебільшого технічних спеціальностей. Зараз українці змушені чекати до восьми місяців, щоб  пройти всі бюрократичні процедури на шляху до працевлаштування в Чехії.

Також українським працівникам раді в Литві: 9 лютого Саулюс Скверняліс, прем’єр-міністр Литви, повідомив, що уряд ухвалив рішення полегшити працевлаштування фахівців із третіх країн, зокрема з України. Йдеться, насамперед, про спеціалістів IT-сфери, техніків та інженерів.

Ці держави беруть приклад із Польщі, де торік за неповними даними було видано запрошення на роботу 938 тис. українців. Таку інформацію повідомив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, пише УНН.

Експерт повідомив, що кількість наших співвітчизників, які сплачують офіційні внески в соціальні фонди Польщі, в 2016 році сягнула 172 тис., а роком раніше показник дорівнював 101 тис.

Також стало відомо, що громадяни України, працевлаштовані в Польщі, здебільшого мають вищу і середню освіту, але працюють на посадах, нижчих за їхню кваліфікацію. Що стосується заробітків, то, працюючи в Польщі по 54 години на тиждень, у місяць українці отримують в середньому 2 100 злотих.

Загалом торік західна сусідка України видала нашим співвітчизникам 1,2 млн віз, з яких 650 тис. – робочі.


Читати також:

  1. Міндоходів хоче отримувати декларації про доходи від усіх українців
  2. Українцям пропонують більше роботи за кордоном
  3. Випускники яких вишів для українських працедавців найцінніші?
  4. Скільки українців готові до трудової міграції?
  5. 52% українців мають рахунки в банках

Тема : News