Валютні правила в Україні зазнали змін

15 листопада цього року набрала чинності постанова Нацбанку № 112, що додала до чинних валютних правил дві причини для купівлі безготівкової вільно конвертованої валюти, пише видання Ubr.ua. Тож український бізнес отримав більше можливостей для придбання іноземної валюти на міжбанку.

Важливим нововведенням є розширення можливостей придбання долара і євро під репатріацію дивідендів. Тож іноземні компанії зможуть виводити зароблені кошти в Україні не лише у 2014−2016 роках, але й до 2013 року включно.

Слід зазначити, що раніше місячний ліміт для таких придбань дорівнював  $5 млн, але для дивідендів чотирирічної давнини його знизили до $2 млн. Втім, зростання попиту на валюту поки що не можна з’ясувати, адже залишається невідомим обсяг запитів на вивід дивідендів, що надходили до Нацбанку до 2013 року. Утім, НБУ оприлюднив загальну оцінку, що в структурі купівель на міжбанку частка дивідендних купівель не перевищує 4%.

Загалом аналітики центробанку прогнозують, що розширення дивідендних придбань не спричинить значного зростання попиту на долар, тож курс гривні залишиться стабільним.

Утім, на початку кожного місяця саме через ці операції на міжбанку безготівкові котирування зростають: уже перший тиждень листопада ознаменувався підйомом курсу долара на 16 коп. до 26,97-26,98 грн/$. Зазвичай за таким зростанням настає курсовий спад, але говорити про відсутність впливу ще зарано.

Щодо другого правила, введеного законопроектом, то, швидше за все, воно не відобразиться на валютному попиті. Так, українські компанії, що перебувають у процесі ліквідації, зможуть купувати валюту. Завдяки цьому бізнес матиме змогу сплатити за кредитами іноземним фінустановам перед закриттям.


Читати також:

  1. В Україні можуть змінитися правила купівлі землі
  2. В Україні з наступного року зміняться правила оформлення квартир
  3. Нацбанк витратив понад $ 3,7 млрд на підтримку гривні у минулому році
  4. Інфляція в Україні зростає?
  5. Українські банки зазнали збитків

Тема : News