Вартість оренди квартир в Україні

За даними дослідження порталу Slando, середня щомісячна оренда однокімнатної квартири обходиться українцям у 3 053 грн, за двокімнатну орендодавці просять 4 203 грн, а за трикімнатну потрібно віддати 5 411 грн. Тобто середньостатистичний українець із зарплатнею 3 тис. грн навіть не може собі дозволити орендувати однокімнатну квартиру.

Втім, вартість оренди житла значно варіюється залежно від регіону України. Так, найнижчі ціни на Тернопільщині. Тут однокімнатну квартиру типу «гостинка» можна винайняти менше ніж за 1 400 грн. На Закарпатті така квартира обійдеться в 1 500 − 1600 грн щомісячно.

Такі ж самі розцінки й на Кіровоградщині, в Івано-Франківській області, на Чернігівщині та Сумщині. Але й середня заробітна плата у цих областях відрізняється від середнього показника і становить 2000 − 2450 грн.

Звичайно, найдорожчі ціни на оренду житла в столиці – місяць проживання у «гостинці» вартуватиме тут у середньому 4 100 грн. Середня заробітна плата у Києві становить 4 561 грн, а в області − 3 180 грн.

За оренду однокімнатної квартири у Львівській, Донецькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях доведеться заплатити 2 000 − 3 000 грн на місяць.

Цікаво, що лише в трьох областях України середні зарплати перевищують вартість оренди однокімнатної квартири-«гостинки» на одну тисячу гривень – у Донецькій, Запорізькій та Луганській. Оренда квартири в Одеській та Київській областях обійдеться дорожче, аніж тут у середньому заробляють.


Читати також:

  1. В Україні укладено майже п’ять мільйонів договорів оренди землі
  2. В Україні з наступного року зміняться правила оформлення квартир
  3. Столична нерухомість: ціни, попит, пропозиція
  4. У жовтні середня зарплата українця знизилася на один долар
  5. Хто в Україні більше всіх заробляє

Тема : News