Виробництво металопродукції скоротилося на третину

За повідомленням видання “Капітал”, друга половина серпня цьогоріч ознаменувалася для вітчизняної металургійної галузі негативними показниками, оскільки металургійні підприємства в основному зосереджені на сході країни, де ведуться бойові дії. Внаслідок цього серпень став для сталеварів провальним.

За різними оцінками, металургійна галузь за аналізований період “просіла” на 28-33%. Експерти профільної асоціації “Металургпром” зазначають, що виробництво впало трохи менше, аніж на третину. А зі слів Павла Перконоса, начальника аналітичного департаменту “Укрпромзовнішекспертиза”, за серпень поточного року падіння становило 28% порівняно з даними за липень. Так, протягом серпня в Україні було вироблено 1,755 млн т металопродукції, натомість у липні виробництво сягало 2,463 млн т.

Більш суттєво металовиробництво впало порівняно з даними за минулорічний серпень. Тут аналітики фіксують 38%-й спад: у серпні 2013 року було вироблено 2,806 млн т, а у серпні цьогоріч − 1,755 млн т. Згідно з даними компанії Eavex Capital, падіння серпня до серпня сягнуло 41%. Експерти зазначають, що такі низькі показники не були зафіксовані навіть під час кризового 2008-го року, коли виробництво металопродукції щомісяця падало на 25%.

Серед причин падіння галузі експерти називають зупинку у другій половині серпня найбільших комбінатів України − Єнакіївського МК та Алчевського меткомбінату. Та, крім цього, відчутно скоротила своє виробництво і “Азовсталь” − на 18%.  Також скоротив випуск продукції і ММК ім. Ільїча − на 42%.

Натомість ті металургійні заводи, що розташовані поза зоною АТО, намагаються наростити виробництво і таким чином компенсувати провали конкурентів.


Читати також:

  1. Виробництво українських автомобілів скоротилося майже на 25%
  2. За 11 місяців виробництво автомобілів в України скоротилося на 40%
  3. В Україні падають обсяги автовиробництва
  4. Worldsteel: Виробництво сталі в світі зросло до 124 млн т
  5. В Україні продовжує падати обсяг промислового виробництва

Тема : News