Високі комунальні платежі стимулюють ринок оренди нерухомості

Підвищення комунальних платежів стимулює український ринок оренди квартир, адже утримувати порожнє помешкання стає справжньою розкішшю, пише Сегодня.ua.

Зі слів Олексія Холмецького, директора ріелторської компанії “Золоті ворота”, раніше чимало власників “додаткових” апартаментів не поспішали шукати орендарів, адже з ними інколи виникають проблеми. Втім, зараз комунальні платежі за таке житло відчутно б’ють по сімейному бюджету.

Тож на ринку оренди нерухомості суттєво зросла пропозиція. Так, якщо торік у столиці в середньому для найму пропонували 26 тис. квартир, то зараз їх кількість збільшилася до 40 тис.

Втім, значна пропозиція ще не свідчить про відповідний попит, адже купівельна спроможність населення падає, а податковий тиск підриває ділову активність, тож угод на ринку оренди меншає. Більшість договорів, що зараз укладаються, – це переїзд орендарів у дешевші квартири. Поширеним став також найм житла у складчину.

Цікаво, що орендодавці не поспішають суттєво знижувати вартість квадратних метрів. Олексій Холмецький зазначає, що нинішні ціни на оренду квартир не покривають навіть амортизацію житла, але в регіонах часто помешкання здають лише за оплату комунальних послуг.

За січень 2017-го розмір орендної плати за столичне житло зменшився майже на 3%, якщо порівнювати з даними грудня минулого року. Зараз у середньому винайняти однокімнатну квартиру в Києві можна за 6 тис. грн, а двокімнатну – за 8 тис. грн. За апартаменти на три кімнати доведеться викласти 12,5 тис. грн.


Читати також:

  1. Вартість оренди нерухомості зростає
  2. Ринок нерухомості в Україні завмер?
  3. Ринок оренди квартир. Підсумки травня 2013 року
  4. Чи вплинуло зростання комунальних тарифів на оренду житла?
  5. Вартість оренди квартир в Україні

Тема : News