Вітчизняна IT-галузь зазнала падіння на 45%

Згідно з даними дослідницької компанії IDC, у 2014 році український ринок інформаційних технологій скоротився на 45% порівняно з минулорічним показником, досягнувши рівня $1,61 млрд. В сумі зі смартфонами і телефонами у 2014 році ринок скоротиться до $2,451 млрд, а це менше на 41%, аніж роком раніше.

Тож експерти IDC зазначають, що IT-ринок в Україні скоротився за рік, що минає, більше, аніж за посткризовий 2010 (тоді показник дорівнював $2,748 млрд).

У повідомленні йдеться, що найбільше просіли поставки обладнання для IT (мінус 47%), до якого експерти компанії зараховують ноутбуки, настільні ПК, сервери і планшети.

Порівняно з минулим роком сегмент IT-послуг впав на 42%, а ПЗ було продано на 37% менше.

Єдиним сегментом галузі, що показав приріст, стали публічні хмари − плюс 40%. Втім, вони не складають значну частку ринку і не вплинули на загальну ситуацію.

Окрім цього, IDC повідомляє, що IT-бюджети крупних корпоративних споживачів товарів і послуг стрімко впали. Так, за дев’ять місяців цьогоріч бюджети на інформаційні технології в основних підприємствах промисловості зменшилися на 40%, а у операторів зв’язку − на 55%. У той же час тридцять найкрупніших банків скоротили свої витрати на IT на 26%.

Зі слів Володимира Позднякова, голови IDC Україна, український ринок IT все ще є орієнтованим на апаратне забезпечення, що свідчить про його незрілість. Експерт зазначає, відставання України у технологіях від розвинених ринків прямо пропорційне до частки програмного забезпечення і IT-послуг у структурі ринку. Так, до прикладу, частка послуг і ПО у ринках США і Німеччини перевищує 70%, натомість в Україні − менше 20%, а цей рівень відповідає рівню Пакистану і Нігерії.

Нагадаємо, нещодавно Україна втратила свої позиції у рейтингу розвитку IT-технологій, що був складений Міжнародним союзом електрозв’язку, опустившись з 68-ї сходинки на 73-тю.


Читати також:

  1. Що очікує IT-галузь у найближчому майбутньому?
  2. Український рекламний ринок очікує падіння на 30%?
  3. Падіння продажів ПК призупинилося
  4. У Європі планшети спричинили падіння комп’ютерного ринку
  5. Україна увійшла в ТОП-25 світових імпортерів

Тема : industry News,News