Врожай зернових культур відчутно перевищить минулорічний

Як передає УНН із посиланням на прогноз консалтингового агентства ААА, український врожай зернових у 2013 році становитиме 62,15 млн тонн, що майже на 42% перевищить показник минулого року.

У прогнозі йдеться про те, що інформація з регіонів щодо збору врожаю ранніх зернових культур і стану посівів пізніх ярових надала підстави покращити прогноз виробництва зерна і олійних культур. Експерти агентства очікують, що загальний врожай зернових може сягнути позначки у рекордні 62,15 млн тонн.

При цьому очікується, що об’єм експорту зернових культур у поточному маркетинговому періоді може бути не менш аніж 30,6 млн тонн.

Порівняно з попереднім прогнозом агентство збільшило очікування щодо врожаю пшениці у цьому сезоні (озимої та ярової) на 5% за рахунок кращої врожайності. Так, місяцем раніше прогноз врожайності становив 33,35 ц/га, а наразі він – 34,83 ц/га. Якщо порівнювати із минулорічними результатами, то врожай пшениці у поточному році зросте майже на 60%.

Щодо показників врожаю ярового ячменю, вони збільшені до 4,86 млн тонн, на 9%. Прогноз врожаю озимого ячменю залишився без змін − 3 млн тонн. Тобто прогноз виробництва ячменю в цілому в поточному сезоні збільшено на 5%, до 7,87 млн тонн, що більше за минулорічний показник на 22,3%.

Агентство також збільшило прогноз врожаю кукурудзи до рекордних 28,87 млн тонн, на 3%. Врожайність цієї культури зросла до 62 ц/га, що на 39% більше аніж об’єми 2012 року.

Також зріс прогноз врожайності круп’яних культур (гречка, горох, овес). Так, врожай гречки може сягнути у цьому році 240 тис. тонн, що значно більше за об’єми її річного споживання. Прогноз врожаю гороху збільшений до 286 тисяч тонн, а вівса – до 496 тисяч тонн.

Окрім цього, переглянуто червневий прогноз щодо виробництва сорго (+10%), рапсу (+9%). Незмінним залишився прогноз щодо соняшника та сої.


Читати також:

  1. Україна виготовила наполовину більше цукру, ніж минулоріч
  2. У жовтні металурги планують скоротити виплавку сталі
  3. Вітчизняний авторинок відчутно просів
  4. Фінансування держпрограм у агросекторі збільшать
  5. У 2011 році в Україні видобули понад 80 млн тонн вугілля

Тема : News