Втрати від витоків інформації зросли на 1/4

Як передає «Інтерфакс-Україна» із посиланням на результати дослідження Zecurion, російського розробника систем для запобігання витоків інформації, обсяг збитків, яких зазнали компанії від витоків за 2013 рік, зріс у світі на 25%. Щодо грошового вираження, то сума цих втрат сягнула $25 млрд.

У 2013 були зафіксовані і висвітлені в засобах масової інформації 804 випадки витоку інформації, що менше аніж у 2012 році на 21 пункт. Утім, реальна кількість витоків даних значно більша, адже їх левова частка не оприлюднюється компаніями. Іноді навіть сам власник не здогадується про втрату інформації. Про це йдеться у дослідженні.

Окрім того, дослідження виявило, що змінився галузевий профіль витоків. Так, за підсумками 2012 року найбільша кількість витоків даних стосувалася установ охорони здоров’я, державних установ і освітніх закладів. А минулоріч найчастіше інформацію викрадали з підприємств роздрібної торгівлі, закладів охорони здоров’я і держорганів.

Також стало відомо, що в середньому у світі вартість збитків від одного витоку інформації дорівнює $32 млн.

Зі слів Володимира Ульянова, керівника аналітичного центру компанії, наведена у звіті оцінка фінансових наслідків є консервативною і від низки конкретних факторів залежать збитки від кожного випадку витоків. Щодо прогнозів на найближчі роки, то у 2014-2016 роках варто очікувати зростання кількості крадіжок персональних даних з банків. Експерт зазначив, що все більш ефективними стають шахрайські схеми, пов’язані з еквайрингом пластикових карток, завдяки чому крадії швидко монетизують отриману інформацію.


Читати також:

  1. Європейці ставляться безтурботно до своєї персональної інформації
  2. Що загрожує інформаційній безпеці компанії?
  3. Активні операції українських банків зросли
  4. Активи банківської системи України зросли
  5. IT-сектор стане драйвером світової економіки

Тема : industry News,News