Як комунальні тарифи впливають на попит на житло?

У жовтні обсяги продажів житла в Києві скоротилися на 6%, якщо порівнювати з даними вересня, повідомляє компанія SV Development, пише ubr.ua.

Так, на вторинному ринку було продано 534 квартири, а місяцем раніше – 567. Ще нижчим був попит на житло в новобудовах − 358 угод купівлі-продажу у жовтні і 379 – у вересні.

Зі слів Сергія Костецького, аналітика агентства, зростання податків і початок опалювального сезону роблять вкладення коштів у нерухомість менш привабливим, хоча альтернативних способів надійного інвестування в Україні немає.

Експерт також зазначає, що на первинному ринку досі є загроза серйозної кризи, адже темпи будівництва високі, прибутки населення стрімко знижуються, а іноземні інвестори не вкладатимуть кошти в нерухомість, яка тільки дешевшає.

До речі, за підсумками року відбулося суттєве здешевіння квадратних метрів. Так, дані порталу “Столична нерухомість” свідчать, що станом на початок листопада поточного року середня ціна за 1 м2 житла на вторинному ринку становила близько 34,2 тис. грн, а це менше на 2,2% за результати вересня. У доларах вартість вторинки знизилися на 1% до 1 336 дол.

Ціна б/в квартир у столиці від початку року впала на 6,9% у нацвалюті, а в доларах – на 9,5%.

Як зазначає Ірина Луханіна, директор компанії Best & Seller, до 80% попиту на квадратні метри зосереджено в сегменті “економ”, до якого належать квартири старого житлового фонду, адже українці здебільшого купують житло для себе.

Очікується, що в майбутньому не вся житлова нерухомість дешевшатиме, а лише на околицях і малої площі.


Читати також:

  1. Вторинне житло в Києві зросло у ціні
  2. Де за кордоном українці купують житло?
  3. Забудовники підвищують ціни на житло
  4. Житло дешевшає не лише в Києві, але й в регіонах
  5. У столиці зріс попит на найдешевше житло

Тема : industry News,News