Як криза вплинула на українські компанії і працівників?
23.09.2015
Українські працедавці стверджують, що не мають підстав для оптимізму щодо нинішньої ситуації на ринку праці. Так, згідно з даними аналітиків порталу HeadHunter Україна, майже половина опитаних повідомляють, що ситуація у їхній галузі погіршилася в тій чи іншій мірі − 31% зійшлися на думці, що галузь зазнала незначних погіршень, а 21% констатують плачевний стан галузі.
Стабільність на ринку відзначили 1/5 опитаних, а 10% помітили невеличке зростання в їх професійній сфері. Про значний ріст говорять лише 3% – переважно це гуртові торгівельні компанії і компанії сфери IT.
Економічна ситуація в країні неабияк позначилася на становищі компаній: 38% працедавців зазначили, що перше півріччя поточного року біло для них періодом випробувань, які їм вдалося подолати. Ще 28% компаній зазнали суттєвих потрясінь, спад бізнесу, скорочення. Ще в 11% компанії періоди зростання і спаду чередувалися. Позитивні тенденції торкнулися небагатьох − лише 13%. Ще стільки ж відмітили активний розвиток компанії.
Слід зазначити, що українські компанії тримають удар: більше третини працюють з максимальною віддачею, мобілізувавши всі свої ресурси. Ще 10% нещодавно розпочали впроваджувати антикризовий план. У той же час 25% працюють над тим, щоб утримати бізнес.
Цікаво,що 43% працедавців зазначають, що перше півріччя було складним для ведення бізнесу, але не складнішим, аніж раніше. Майже 1/4 респондентів вважає цей період найбільш гострим періодом кризи, і лише 22% компаній не помічають наслідків економічних потрясінь, а 4% повідомили, що працювати стало легше.
До речі, нещодавно Всесвітній банк спрогнозував зростання рівня безробіття в Україні до 11,5%. Натомість минулоріч показник дорівнював 9,3%. Про це йдеться в матеріалах установи щодо другої програмної позики на політику розвитку фінсектору України. Таку інформацію передає FinClub.
Читати також:
Тема : News