Як криза вплинула на українські компанії і працівників?

Українські працедавці стверджують, що не мають підстав для оптимізму щодо нинішньої ситуації на ринку праці. Так, згідно з даними аналітиків порталу HeadHunter Україна, майже половина опитаних повідомляють, що ситуація у їхній галузі погіршилася в тій чи іншій мірі − 31% зійшлися на думці, що галузь зазнала незначних погіршень, а 21% констатують плачевний стан галузі.

Стабільність на ринку відзначили 1/5 опитаних, а 10% помітили невеличке зростання в їх професійній сфері. Про значний ріст говорять лише 3% – переважно це гуртові торгівельні компанії і компанії сфери IT.

Економічна ситуація в країні неабияк позначилася на становищі компаній: 38% працедавців зазначили, що перше півріччя поточного року біло для них періодом випробувань, які їм вдалося подолати. Ще 28% компаній зазнали суттєвих потрясінь, спад бізнесу, скорочення. Ще в 11% компанії періоди зростання і спаду чередувалися. Позитивні тенденції торкнулися небагатьох − лише 13%. Ще стільки ж відмітили активний розвиток компанії.

Слід зазначити, що українські компанії тримають удар: більше третини працюють з максимальною віддачею, мобілізувавши всі свої ресурси. Ще 10% нещодавно розпочали впроваджувати антикризовий план. У той же час 25% працюють над тим, щоб утримати бізнес.

Цікаво,що 43% працедавців зазначають, що перше півріччя було складним для ведення бізнесу, але не складнішим, аніж раніше. Майже 1/4 респондентів вважає цей період найбільш гострим періодом кризи, і лише 22% компаній не помічають наслідків економічних потрясінь, а 4% повідомили, що працювати стало легше.

До речі, нещодавно Всесвітній банк спрогнозував зростання рівня безробіття в Україні до 11,5%. Натомість минулоріч показник дорівнював 9,3%. Про це йдеться в матеріалах установи щодо другої програмної позики на політику розвитку фінсектору України. Таку інформацію передає FinClub.


Читати також:

  1. Українські IT-компанії працюють на закордонні ринки
  2. Як українські компанії використовують Інтернет
  3. Іноземні компанії скорочують українців
  4. Половина українських працівників не витримує випробувального терміну
  5. Чи варто українцям розраховувати на підвищення зарплат?

Тема : News