Як обмеження готівкових розрахунків позначиться на економіці?

За повідомленням прес-служби Мінекономрозвитку, введення обмеження на розрахунок готівкою до 50 тис. грн позитивно вплине на детінізацію вітчизняної економіки – мінімум на 4%, пише ubr.ua.

Аналітики відомства зазначають, що детінізація відбудеться завдяки зменшенню можливостей легалізації прибутків, отриманих сумнівним або незаконним шляхом, що раніше відбувалося через придбання нерухомості, цінностей і послуг високої вартості. Також це нововведення дозволить скоротити обсяг готівкових коштів у межах, більших за поточні потреби споживача.

Згідно з даними Мінекономрозвитку, рівень тіньової економіки в першому півріччі 2016 року становив 38% від офіційного ВВП. Такий результат виявився на 4% меншим за дані аналогічного періоду торік.

Зі слів Степана Кубіва, Першого віце-прем’єр-міністра, Міністра економічного розвитку і торгівлі, введення ліміту на готівкові розрахунки до 50 тис. грн не вплине на інтереси населення, адже понад 90% щоденних витрат громадян становлять менше 50 тис. грн.

Втім, таке нововведення може завдати українцям чимало неприємностей, адже введений ліміт першочергово вдарить по тих, хто отримує субсидії. Так, покупці, які здійснили покупку на суму понад 50 тис. грн, не мають права на державні компенсації комунальних платежів, адже тепер податківці володітимуть інформацією щодо витрат населення.

Юристи попереджають, що в подальшому фіскали звірятимуть витрати на крупні покупки громадян з прибутками і нараховуватимуть штрафи в розмірі 2−7% від виявлених сум, не заявлених як прибутки.


Читати також:

  1. Бізнес очікує на позитивні зміни в економіці країни
  2. Нацбанк буде розвивати систему безготівкових розрахунків
  3. ЄС схвалив обмеження діяльності рейтингових агентств
  4. НБУ розширить використання безготівкових розрахунків
  5. Для участі в програмі «Доступне житло» зареєструвалося більше 5 тисяч українців

Тема : News