Як українці купують онлайн

За підсумками 2015 року обсяг українського ринку електронної комерції становив 1,1 млрд дол., повідомляють у прес-службі Української асоціації директ маркетингу. Порівняно з даними за попередній рік у доларах ринок втратив третину, натомість у нацвалюті зріс на 32%, пише ubr.ua.

Також стало відомо, що торік 58% наших співвітчизників користувалися Мережею. Згідно з даними Factum Group, 3,7 млн населення або 17% – це ті, що купували онлайн. Кожен четвертий для здійснення покупки в інтернет-магазинах використовував мобільний пристрій − смартфон або планшет.

У повідомленні асоціації зазначається, що смартфони не просто популярні серед українців, але й витісняють ПК, адже зараз пристрої мають зручну діагональ екрану, а поширення wi-fi у публічних місцях робить купівлю онлайн ще доступнішою. Також сприяла активнішому використанню смартфонів і поява 3G-покриття.

Окрім цього, за 2015 рік зросла кількість наших співгромадян, які замовляли товари через зарубіжні майданчики.

За даними MasterCard, чимало покупок в Мережі було здійснено на китайському aliexpress.com – 47% українських онлайн-покупців. Хоча раніше стримуючими факторами були невпевненість у якості товару і тривалий термін доставки.

До речі, торік українці купили в Інтернеті одягу та взуття на суму 143 млн дол. Цей сегмент зріс як у гривнях (+18%), так і в доларах (+9%). Сума середнього чеку на покупку за рік у нацвалюті збільшилася на 30-40%.

Слід зазначити, що українські онлайн-покупці стали вимогливішими до якості товару.

Інтернет-продавці покладають надії на розширення географії покупок, адже раніше товари онлайн замовляли переважно покупці з міст-мільйонників. Втім, зараз дедалі більше замовлень через Мережу надходить від жителів невеликих міст.


Читати також:

  1. Українці стали більше довіряти онлайн-магазинам
  2. Українці все частіше купують через Мережу
  3. Які товари українці купували онлайн у 2014 році?
  4. Українці активно купують гаджети і побутову техніку
  5. Що українці купують в інтернеті?

Тема : industry News,News