Як знання англійської мови впливає на рівень заробітної плати?

З результатів дослідження порталу rabota.ua стало відомо, що українці не виявляють особливого бажання вивчати англійську. Для отримання даних аналітики переглядали резюме шукачів на предмет володіння іноземною мовою, пише ubr.ua.

Так, стало відомо, що серед тих, хто шукає роботу в галузі науки, освіти і перекладу, лише 12% відмінно розмовляють іноземною, а 50% не знають її зовсім. Щодо інших сфер, то вільно говорять англійською не більше 8% кандидатів, хоча за ці знання працедавці готові щедро доплачувати.

Найкращі результати як поліглоти показують високооплачувані фахівці сфери IT, ТОП-менеджери, а також аудитори. Трохи гірші  – представники галузі туризму, маркетингу/реклами/PR та медіасфери.

До речі, знання англійської відкривають шукачам на 9-20% більше вакансій залежно від обраної спеціальності. Високий рівень знань іноземної мови дозволяє розглядати на 5-17% більше пропозицій.

Дослідження також продемонструвало, що найнеобхіднішими знання англійської є для роботи у сфері IT, для тих, хто претендує на морські спеціальності, шукає роботу в некомерційних організаціях, у сфері консалтингу/аналітики/аудиту.

Рівень зарплат фахівців, що не знають іноземних мов зовсім, відрізняється від окладів спеціалістів, які розмовляють англійською вільно, майже вдвічі. Їхні місячні заробітки в середньому 6 400 і 12 200 грн відповідно. Шукачам, що знають іноземну мову на рівні, вищому за середній, готові платити на 68% більше.

Нагадаємо, що в 2015 році AIN.ua провело аналогічне дослідження. Виявилося, що програмістам, які знали англійську мову, працедавці готові були віддавати до 30 000 грн щомісяця, а співробітникам без таких знань – лише до 14 000 грн.


Читати також:

  1. Заборгованість по виплаті заробітної плати зменшилася
  2. Чи впливають відгуки на рівень продажів інтернет-магазину?
  3. Рівень довіри до світової економіки значно знизився
  4. Найбільш затребувані програмісти в Україні
  5. Рівень споживчої довіри українців критично знизився

Тема : industry News,News