Які українські стартапи охоче фінансують інвестори?
06.12.2016
Для найшвидшого пошуку інвесторів українські айтішники дедалі частіше формують команди. Так, якщо в 2015 році їх було близько 320, то цьогоріч нарахували більше 700, пише ubr.ua.
Найперспективнішими стартапами учасники ринку називають розробки у сфері доповненої і віртуальної реальності, обробки великих обсягів даних, Інтернету речей. Охоче інвестори вкладають гроші в IT-рішення в аграрному й енергетичному секторах, Smart-city, автоматизацію виробництва, транспортну інфраструктуру тощо.
Як зазначає Надія Васильєва, генеральний директор “Майкрософт Україна”, наразі трендом є рішення для дронів, що моніторять ґрунти та врожай. Також популярними є військові розробки, але вони зберігаються в таємниці.
Стало відомо, що майже 30% стартапів не потребують залучення зовнішніх інвестицій, адже в стартаперів є невеликий працюючий бізнес, прибутки від якого вкладають у нові напрями. Майже 90% таких проектів пропонують рішення В2В. Натомість ті розробки, що націлені на широке коло споживачів, потребують залучення коштів інвесторів.
Денис Гурський, ідеолог стартап-інкубатора “1991″, зазначає, що досить часто банки, страхові компанії та рітейл не шукають IT-рішення із залученням зовнішніх фахівців, а мають власний штат програмістів, що розробляють необхідний продукт під конкретний запит.
До речі, стало відомо, що Мінекономрозвитку підготувало законопроект, згідно з яким буде усунено необхідність використання печаток підприємцями, запроваджено інститут довірчої власності і спрощено реєстрацію новостворених юросіб як платників податку на додану вартість, пише Ukr.Media.
Читати також:
Тема : industry News,News