Яких фахівців замінять роботи?

Очікується, що до 2030 року на ринку праці зникнуть 57 професій, серед яких туристичні агенти, копірайтери, бібліотекарі, ріелтори, секретарі, журналісти, системні адміністратори, банківські операціоністи, перекладачі, офіціанти тощо, пише ЛІГА.net.

Основна причина революційних змін – надстрімкий розвиток технологій. До прикладу, в Китаї уже створили робота-журналіста, що за одну секунду може написати новину, а Uber проводить тестування таксі без водія у Піттсбурзі. Також компанії опановують доставку товарів за допомогою дронів.

До речі, китайська компанія Changying Precision Technology Company, що займається складанням телефонів, скоротила штат своїх працівників із 650 до 60 осіб, замінивши людей на робототехніку. Такий крок для бізнесу виявився надефективним – продуктивність виробництва зросла на 250%, а частка браку знизилася на 80%. Компанія планує зменшити кількість персоналу до 20 осіб.

Оскільки в Україні розвиток технологій досі залишається на дуже низькому рівні, більшості професій зникнення поки що не загрожує. Та й праця українців коштує дешево, тож компаніям простіше найняти людей, аніж придбавати дорогих роботів. Втім, зараз в державі відчувається брак кваліфікованих фахівців.

Уже зараз українці дедалі рідше користуються послугами турагентів, адже є багато сайтів для самостійного планування подорожей відповідно до дат і бюджетів. Послуги ріелторів також втрачають свою актуальність через нові сервіси, які дозволяють за допомогою системи відгуків обрати оптимального орендодавця.

Дедалі частіше боти відбирають роботу в операторів кол-центрів. Приміром, боти «ПриватБанку» станом на квітень 2016 року обслуговували 60% усіх запитів. Власних ботів нещодавно запустила мережа заправок WOG і «Нова пошта».

Невдовзі на українському ринку праці також поменшає операторів служб таксі, банківських працівників, екскурсоводів і фахівців відділу продажу.


Читати також:

  1. HR-консультанти виявили фахівців, що були найзатребуванішими у жовтні
  2. Причини, з яких українці змінюють роботу
  3. Основні причини звільнень IT-фахівців
  4. Що мотивує українців до роботи?
  5. Яких спеціалістів ринок праці потребуватиме у 2014 році?

Тема : industry News,News