ЄБРР погіршив прогноз розвитку української економіки

Прогноз розвитку української економіки від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) знову став гіршим.

Вдруге в цьому році ЄБРР погіршив очікування розвитку вітчизняної економіки. Цього разу банк прогнозує її зниження на 0,5%. Такі дані оприлюднені у свіжому огляді регіональних економічних перспектив.

У документі також говориться, що наступного року передбачається відновлення ВВП України на 2,5%.

Аналітики банку відзначають, що українська економіка більш вразлива до рецесивних процесів у єврозоні та Росії. На думку експертів установи, у такій ситуації незначна девальвація гривні могла б поліпшити становище.

Серед головних ризиків для стабільного розвитку економіки країни ЄБРР називає значний обсяг доларових коштів у фінансовому секторі, а також проблемні банківські позики.
Нагадаємо, що в січні цього року банк вже погіршував оцінку зростання української економіки. У тодішньому звіті йшлося про 1% збільшення ВВП. Слід зазначити, що ще в жовтні минулого року прогноз був значно оптимістичнішим – 2,5%.

ЄБРР не єдиний міжнародний інститут, який невтішно оцінює майбутнє нашої економіки.

Так, минулого місяця Міжнародний валютний фонд знизив прогноз динаміки внутрішнього валового продукту до 0%, а в жовтні минулого року очікувалося зростання до 3,5%. За оцінками Фонду, наступного року українська економіка зросте на 2,8%.

На початку квітня знизив прогноз зростання ВВП України і Світовий банк (СБ). У 2013 році установа прогнозує збільшення показника до 1% (3,5% – торік). Крім того, СБ погіршив очікування на 2014 рік до 3% (з 4% у попередньому прогнозі).

Тим часом згідно з офіційними даними Держстату вітчизняна економіка у 2012 році підвищила свої показники всього на 0,2% (5,2% – у 2011 році). У першому кварталі поточного року ВВП країни знизився на 1,3% порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Нагадаємо, Державний бюджет України базується на прогнозі зростання ВВП 3,4%.


Читати також:

  1. S&P погіршило прогноз розвитку економіки єврозони
  2. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки
  3. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%
  4. ЄБРР допоможе Україні… після МВФ
  5. Експерти очікують зниження ВВП України, уряд не погоджується

Тема : News