ЄБРР збільшує інвестиції в Україну

У 2017 році Європейський банк реконструкції і розвитку (далі − ЄБРР) збирається інвестувати в розвиток енергетичної сфери в цілому і електромереж України зокрема, у будівництво метро в Харкові, а також у порти, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зі слів Шевкі Аджунера, директора ЄБРР в Україні, цьогоріч  банк вкладає кошти в реалізацію проектів до 1 млрд євро. Експерт зазначив, що за два минулі роки сума інвестицій в українську економіку сягнула 2,2 млрд євро. Втім, фінансові вливання банку в 2016 році становили лише 600 млн євро, що спричинено політичною нестабільністю.

Станом на початок цього року банк володіє чималим портфелем для інвестування, а ситуація на Донбасі не повинна вплинути на обсяг капіталовкладень.

Також стало відомо, що днями Міжнародний валютний фонд (далі − МВФ) відклав розгляд питання щодо виділення траншу Україні, хоча українська влада розраховувала отримати кредит у розмірі 1 млрд дол. уже наступного тижня. Таке рішення у МВФ прийняли після оголошення офіційної блокади Донбасу.

У Мінфіні запевняють, що перенесення дати розгляду українського питання спричинене необхідністю уточнення розрахунків наслідків для вітчизняної економіки внаслідок блокади. Адже попри те, що блокування переміщення вантажів через лінію розмежування триває вже два тижні, Уряд досі не оприлюднив інформацію щодо його впливу на економіку.

На думку Олександра Данилюка, міністра фінансів України, якщо економічна блокада Донбасу продовжиться до кінця року, це може спричинити втрату ВВП до 2%.

У той же час у Нацбанку виявили більше оптимізму: очікується, що за найгіршим сценарієм зростання української економіки сповільниться на 1,3%, тож втрати становитимуть до 1,5% ВВП.


Читати також:

  1. ЄБРР допоможе Україні… після МВФ
  2. ЄБРР погіршив прогноз розвитку української економіки
  3. Український агросектор отримає кредити?
  4. Польща буде інвестувати в Україну
  5. ЄС інвестує в Україну

Тема : News