Європейська Бізнес Асоціація зафіксувала покращення ситуації в податковій сфері України

Європейська Бізнес Асоціація зафіксувала покращення ситуації в податковій сфері УкраїниЄвропейська Бізнес Асоціація опублікувала показники податкового індексу за підсумками роботи підприємств у II-III кварталах поточного року.

Загальний податковий індекс набрав 2,49 бала (із п’яти можливих), поліпшивши показники 2011 року на 0,59 пунктів. Основні чинники, що формують податковий індекс, показали поліпшення порівняно з торішніми показниками.

Найбільш істотно підвищилася оцінка легкості адміністрування податків з 1,62 до 2,32 бала в поточному році та податкового законодавства до тих же 2,32 бала (1,76 у 2011 році). Індекс фіскального тиску отримав оцінку 2,56 бали (плюс 0,44 пункту до 2011 року), а якість податкового обслуговування − 2,53 (плюс 0,17 пункта).

Податківці кажуть, що такі показники − результат спрощення податкового адміністрування. До кінця 2012 року на податкову звітність потрібно буде затратити ще менше часу. В ДПС обіцяють, що затрати часу знизяться до позначки 320-350 год. Цьому посприяє подальше впровадження електронних систем адміністрування, наприклад електронного кабінету платника податків, який буде в режимі реального часу надавати дистанційні податкові послуги.

Разом з тим стрибок оцінок міг стати наслідком збільшення частки малого та середнього бізнесу в дослідженні асоціації, який у цьому році стикався з перевірками дещо рідше, ніж великий капітал. В останньому опитуванні брали участь лише 59 компаній великого бізнесу. Це вдвічі менше, ніж раніше.

Основним проявом податкового тиску респонденти називають пропозиції сплатити податки авансом, кількість таких випадків збільшилася до 83% (з 77% минулорічних).

60% опитаних вважають, що робота податкової в II-III кварталах не допомогла веденню бізнесу та залученню інвестицій, а трохи більше половини респондентів висловили думку, що підготовка податкової звітності все ще залишається досить складним процесом.

ДПС, в свою чергу, випадки фіскального тиску не коментує і зазначає, що кількість підприємств, де пройшли планові перевірки, скоротилася на 39% порівняно з 2011 роком.


Читати також:

  1. Асоціація консалтингових фірм стала членом Федерації роботодавців України
  2. Головні проблеми українського бізнесу
  3. Бізнес очікує на позитивні зміни в економіці країни
  4. Міністр фінансів виступає за спрощення податкової системи
  5. S&P розраховує на стабілізацію ситуації в єврозоні

Тема : News