За рік основні галузі економіки просіли на 10%

Днями нацбанк оприлюднив інформацію щодо оцінки економічної кризи в Україні, передає ubr.ua. Так, у базових галузях економіки країни зниження обсягів виробництва за 2014 рік сягнуло 9,6%. Про це йде мова у звіті НБУ, в якому розраховується індекс виробництва базових економічних галузей. Це вужчий аналог індексу ВВП, що враховує 5 галузей (будівництво, промисловість, с/г, гуртову і роздрібну торгівлю).

Задля розрахунку цього показника були використані дані по динаміці видів економдіяльності, що становлять більше 40% ВВП.

У повідомлення НБУ зазначається, що обсяги виробництва в українській промисловості просіли на 10,7%, а будівництво показало спад на 21,7%. У той же час оборот роздрібної торгівлі знизився на 8,6%. Зросло лише сільське господарство – на 2,8%, завдяки високому врожаю зернових культур.

Також банківський регулятор пояснив причини падіння галузей економіки. Серед них – воєнні дії на сході країни, зниження купівельної спроможності українців, погіршення зовнішнього попиту у торгових партнерів України (через погіршення економічної ситуації), погіршення торгових відносин з РФ. Також негативним показникам сприяло погіршення фінпоказників вітчизняних підприємств через зменшення кредитної активності.

Серед позитивних факторів НБУ назвав лише високий врожай, а також спрощення доступу українських товарів на ринки Європейського Cоюзу.

Також стало відомо, що Україна у новій версії рейтингу “Індекс економічної свободи” посіла 162 місце. Про це йдеться на сайті дослідницького інституту Heritage Foundation, передає Укрінформ.

Так, Україна набрала 46,9 бали, що на 2,4 бали менше, аніж у минулому році. Аналітики особливо відмітили погіршення у сфері прав власності, рівня інвестиційної свободи і управління державними витратами.

Жодної схожої новини.

Тема : News