Закон про трансфертне ціноутворення принесе в бюджет 20 млрд грн

Головний податківець країни Олександр Клименко сподівається, що закон про трансфертне ціноутворення буде ухвалено найближчим часом.

Виступаючи під час години уряду в парламенті, глава Міндоходів зазначив, що сума додаткових доходів до держбюджету після прийняття закону про трансфертні ціни становитиме близько 20 млрд грн.

Клименко уточнив, що цю суму, за розрахунками фахівців, бюджет отримає протягом трьох років. Однак частину з цих грошей можна очікувати в цьому році в разі ухвалення закону найближчим часом, оскільки фінансово-промислові групи почнуть реорганізовувати свої схеми, і частина прибутку буде виплачуватися.

Прибуток повинен обкладатися податком і сплачуватися на тій території, де розташоване виробництво, у цьому випадку в Україні, каже міністр.

Крім того, чиновник вважає, що прибуток тут – не головне. Важливо, що українське законодавство буде приведено до прийнятих на сьогодні норм у Європі, резюмував Клименко. Нагадаємо, Прем’єр-міністр Микола Азаров у березні поточного року підписав для внесення до ВРУ законопроект про контроль за трансфертним ціноутворенням.

Законопроектом про трансфертне ціноутворення для АПК і металургійного сектора передбачена можливість до 1 січня 2018 року скористатися деяким ослабленням в системі державного контролю. Разом з тим, контроль за трансфертними цінами буде здійснюватися за умови, що кумулятивний обсяг операцій з клієнтом перевищує 50 млн грн на рік. Підприємства, згідно з документом, будуть подавати звітність щорічно до 1 травня року, наступного за звітним.

При цьому основною функцією Міндоходів буде аналіз інформації дистанційно без безпосереднього втручання в діяльність підприємств. Лише в разі виявлення порушень або неподання документації щодо трансфертних цін відомство може провести перевірку. Крім того, у проекті закону передбачено, що міністерство не може перевіряти ціноутворення в контрольованих угодах під час стандартної податкової перевірки.


Читати також:

  1. Київ прийняв бюджет з профіцитом у півмільярда гривень
  2. Міндоходів хоче отримувати декларації про доходи від усіх українців
  3. Міндоходів скоротить кількість перевірок
  4. Підписано новий закон «Про зайнятість населення», який набере чинності 1 січня 2013 року
  5. Новий закон про зайнятість 2013. Найголовніші зміни

Тема : News