Західна Україна – лідер із житлового будівництва

За підсумками 2015 року за показником введення житла на 1 тис. ос. на перших п’яти місцях опинилися міста Західної України. Так, лідером став Івано-Франківськ із результатом 1 500 м2 на 1 тис. ос., на другому місці – Хмельницький із показником 1 000 тис. м2, а замикає трійку Львів (700 м2). Також до ТОП-5 увійшли Ужгород (600 м2) і Тернопіль (500 м2). Столиця зайняла тільки шосту позицію – 465 м2, повідомляє рейтингове агентство «Євро-Рейтинг», передає stroyobzor.ua.

За обсягом житлового будівництва лідирує Київ (1 352 тис. м2), а на другому місці – Львів (520 тис. м2). У ТОП-5 також Івано-Франківськ (380 тис. м2), Одеса (370 тис. м2) і Хмельницький (280 тис. м2).

Як зазначають в агентстві, постійне зростання будівництва житла в західних регіонах зумовлене стабільним попитом на нові квартири. Експерти пов’язують це не лише з наявністю коштів, переказаних трудовими мігрантами, але й з більш рівномірним розподілом прибутків між жителями Західної України, на відміну від центральних областей чи південно-східних. Тобто, ці прибутки дозволяють комфортно жити в Україні, але їх недостатньо, щоб так само добре жилося за кордоном.

До речі, за підсумками 2016 року прогнозується невеликий приріст обсягів житлового будівництва в більшості обласних центрів. Утім, якщо процедури на отримання дозволів на будівництво спростять, сплеск активності може бути й вищим, але позитивного ефекту слід очікувати лише в 2017 році, зважаючи на середню тривалість будробіт.


Читати також:

  1. У рейтингу найдорожчих брендів світу змінився лідер
  2. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості
  3. На світовому ринку комп’ютерів змінився лідер
  4. Державна іпотечна програма починає діяти з травня
  5. Україна покращила свій показник у рейтингу стабільності

Тема : industry News,News