Житло у передмісті столиці відчутно здорожчало

У січні-липні поточного року середня вартість 1м2 житла у ЖК, що розташовані поблизу Києва, у гривні зросла на 26,3%, становивши 11, 999 грн. Натомість у квітні-червні спад цін на житло у передмісті дорівнював 16%.

Про це йде мова у спільному огляді ринку житла передмістя Києва компанії City Development Solutions та порталу ЛУН.ua.

Зі слів Ярослави Чапко, директора City Development Solutions, будівельний бум у передмісті має перспективи у створенні приміських агломерацій не лише з добре розвиненим сервісом і соціальною інфраструктурою, але й із сучасними просторами для роботи − технопарками, офісними парками, місцями для відпочинку та розваг та ін.

Експерт вважає, що виникнення і розвиток таких агломерацій вздовж Окружної і трас неминучий, адже скоро дороги не зможуть впоратися зі щоденною міграцією жителів передмістя до столиці і назад.

Також стало відомо, що діапазон зростання цін на житло у січні-липні у найбільш затребуваних населених пунктах передмістя дорівнював 8-44%. Так, ціни найменш суттєво зросли у Ворзелі, Бучі і Гостомелі − 8-14%. Зате найбільший ріст цін на житло спостерігався у Борисполі, Вишневому, Броварах, с. Гатному.

Як зазначає Вікторія Погасій, старший консультант компанії, високий попит на квартири у передмісті зумовлений нижчими цінами, якщо порівнювати з цінами ЖК у Києві. Так, вартість житла поблизу столиці нижча на 20-35%. Очікується, що в подальшому (за умови розвитку інженерної і соціально-побутової інфраструктури) тенденція відтоку покупців від первинною нерухомості в місті буде посилюватися.


Читати також:

  1. Нове житло у передмісті Києва стрімко дорожчає
  2. У столиці зріс попит на найдешевше житло
  3. Рекламних конструкцій у столиці відчутно поменшає?
  4. Ціни на квартири впали в усіх районах столиці
  5. Ціни на елітні будинки відчутно “просіли”

Тема : industry News,News