Зміни в адмініструванні податків: на що очікувати?

Найближчим часом в Україні слід очікувати на зміни в адмініструванні податків, повідомляє видання ubr.ua.

За законом усі податкові нововведення, що мають бути впроваджені в наступному році, влада має затвердити до 1 липня цьогоріч. Тож українцям уже влітку слід бути готовими до податкових нововведень.

Так, нещодавно був анонсований проект Мінфіну щодо податку на виведений капітал. Наразі експерти відомства допрацьовують законопроект, який передбачає заміну наявного податку на прибуток підприємств на згаданий податок.

Як повідомила Яна Бугрімова, радник міністра фінансів, голова Проектного офісу реформ, фактично це є відкладеною сплатою податку на прибуток, що відбувається в момент виводу коштів з компанії. Базою для оподаткування визначили розподіл дивідендів, а також платежів, що прирівнюються до них. Перелік останніх поки що обговорюється.

До речі, для податку на виведений капітал не створюватимуть нового закону, а допрацюють законопроект № 3357.

На найближче майбутнє також заплановані автоматичне блокування відшкодування ПДВ і реформування роботи Державної фіскальної служби України (далі − ДФСУ), де вже зараз відбуваються суттєві зміни. Так, згідно з новою редакцією ст. 19 Податкового кодексу України повноваження районних і обласних податкових органів чітко розмежовані. Податкові інспекції тепер надають лише сервісні послуги: консультують, підтверджують реєстри, видають довідки і свідоцтва, а також приймають звітність.

Ідея реформи полягає в розриві неформальних зв’язків між представниками бізнесу та інспекторами, адже бухгалтери роками подають звітність “своєму” інспектору. Завдяки змінам контакти бізнесу і чиновників зведуться до мінімуму.

Перевірками бізнесу займатимуться обласні підрозділи ДФСУ.

До речі, у результаті реформи управління податкового аудиту, що розпочалася ще рік тому як пілотний проект, кількість перевірок скоротилася вдвічі, а їх результативність подвоїлася.


Читати також:

  1. Ставки податків для спрощенців змінювати не будуть
  2. Податкова консультація рятує від штрафів
  3. Для українських підприємств IT-галузі пропонують ввести спеціальний податковий режим
  4. Спеціальне мито на імпортні авто: на що очікувати?
  5. Ряд галузей позбавлять податкових пільг

Тема : News