Зовнішній борг України в 2014 році скоротиться на 20%

За словами директора департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галини Пахачук,  у поточному році НБУ повинен виплатити 7,7 мільярда доларів зовнішнього боргу, а в 2014 − вже 6,1 млрд, повідомляє видання «Дзеркало Тижня. Україна». Така інформація була оприлюднена під час прес-клубу, організованому за інформаційної підтримки ZN.UA

Так, Міністерство фінансів зобов’язане повернути головному кредитору МВФ 2 млрд і 947 млн доларів, а Нацбанк – усього 1 млрд 134 млн доларів. Крім того, за євробондами треба погасити борг на 1 млрд доларів, на додачу до 1 млрд купонних виплат за іншими євробондами.

Позитивна фінансова динаміка підкріплюється планами Міністерства фінансів України. У наступному році очікується  поповнення внутрішнього ринку на 2-3 млрд доларів . Втім, експерт  також не виключає, що можливо  «доведеться дещо пожертвувати прибутковістю на внутрішньому ринку − тобто її підняти для того».

Обсяги позик на наступний рік, за її словами, зменшаться на 6 млрд , а держбюджет на 2014 буде «більш консервативним», з дефіцитом, що не перевищує поріг у 2,8 %. Уряд України не планує більше виходити на зовнішні запозичення при збереженні високого рівня прибутковості зобов’язань країни. До кінця поточного року Україна виплатить 1 млрд 850 млн зовнішніх і внутрішніх боргів.

У жовтні поточного року Міністерство фінансів України планує фондуватися винятково для цілей рефінансування, а також з метою обслуговування та погашення тільки на внутрішньому ринку, зазначила Галина Пахачук.


Читати також:

  1. В Мінфіні обговорили прогноз держбюджету на 2013 та 2014 роки
  2. Чи зросте українська економіка в 2014 році?
  3. Економіка Єврозони знову піде вгору лише у 2014 році
  4. Україна у 2011 році зменшила сукупний держборг до 36% ВВП
  5. Moody’s понизило рейтинг держоблігацій України

Тема : News