Зростання цін в Україні сповільнилося?

Як свідчать дані Держстату, у травні інфляція сповільнилася з 14% у квітні до 2,2%. А в березні показник інфляції дорівнював 10,8%, у лютому − 5,3%, а у січні − 3,1%.

Уперше за багато місяців інфляція у річному вираженні також сповільнилася − з 60,9% за результатами квітня до 58,4%. Але вона все ще висока порівняно з 45,8% за підсумками березня. Нагадаємо, за результатами 2014-го вона становила 24,9%.

У повідомленні йдеться, що загалом за січень-травень споживчі ціни в країні зросли більше аніж на 40%.

На поточний рік державний бюджет передбачає оптимістичний сценарій розвитку вітчизняної економіки: спад ВВП на 5,5% і інфляцію 26,7%, натомість у двох інших державних сценаріях закладені інші показники: 8,6% і 38,1% та 11,9% і 42,8% відповідно. Втім, вже наприкінці травня МВФ за результатами переговорів з представниками української влади погіршив прогноз падіння ВВП за підсумками року до 9%, а показника інфляції − до 46%.

Попри вповільнення інфляції, економісти не вбачають приводів для оптимізму, адже при інфляційному прогнозі за підсумками року в 46% Україна лише за період січень-травень вийшла на показник 40,1%.

До речі, нещодавно Роман Шпек, член ради Нацбанку, заявив, що до кінця поточного року інфляція становитиме 45%, повідомляє РБК-Україна.

Уже наприкінці червня прогнози по ВВП України і інфляції будуть переглянуті Нацбанком у бік погіршення, зазначив Сергій Ніколайчук, директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу Нацбанку.


Читати також:

  1. Зростання промвиробництва сповільнилося до 3,8%
  2. Споживчі ціни в Україні підскочили на 13%
  3. Інфляція в Україні може сягнути 25%
  4. Депозитні ставки показують реальну інфляцію в Україні
  5. Відновлення економіки єврозони вкрай сповільнилося

Тема : News