Зростання цін в Україні сповільнюється?

Нещодавно на прес-конференції Нацбанку Валерія Гонтарева повідомила, що згідно з прогнозом регулятора, інфляція в Україні до кінця 2016 року дорівнюватиме 12%. Голова зазначила: “Ми вирішили зберегти облікову ставку на рівні 22%, адже дотримуємося стриманої монетарної політики”.

Рівень інфляції в листопаді цьогоріч залишився на рівні жовтня і відповідає прогнозу Нацбанку, повідомляє ukurier.gov.ua.

Пані Гонтарева також зазначила, що базова інфляція досягнула 38% і її зниження триває, але динаміка цього показника може бути відмінною від прогнозованої через вплив зовнішніх і внутрішніх чинників, що не піддаються контролю монетарної політики регулятора. Приміром, зміни цін на сировину. Серед інших ризиків експерт відзначила політичні події в країні, зниження цін на товари вітчизняного експорту (зерно і метал), а також затримки траншів МВФ.

Утім, спад обсягів експортних надходжень компенсує здешевшання імпортних енергоносіїв, адже в першому кварталі наступного року Україна зможе розраховувати на ціни на російський газ на рівні трохи більше за 200 дол./тис. куб. А вартість реверсного газу від країн Європи може бути ще нижчою − 180-190 дол. Слід зазначити, що остаточних домовленостей щодо постачання газу ще не відбулося.

Також стало відомо, що оцінка спаду ВВП України в третьому кварталі поточного року була погіршена до 7,2%. Про це повідомляє Держстат.

Так, порівняно з аналогічним періодом 2014 року реальний ВВП країни за звітний період впав на 7,2%, натомість у листопаді Держстат оцінював спад ВВП у третьому кварталі в 7%. За липень-вересень номінальний ВВП України становив 555,044 млрд грн.


Читати також:

  1. Зростання промвиробництва сповільнилося до 3,8%
  2. Ринок планшетів в Україні демонструє високі темпи зростання
  3. Зростання цін в Україні сповільнилося?
  4. В Україні не очікується зростання ринку M&A
  5. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості

Тема : News