25% українців стикаються зі щоденними конфліктами на роботі

За інформацією кадрового порталу hh.ua, згідно з проведеним опитуванням українських працівників щодо конфліктів на роботі лише 3% респондентів можуть похвалитися “мирними” робочими буднями.

Натомість більше аніж половина працівників беруть участь у суперечках як мінімум раз на тиждень, а частина з них конфліктують навіть щоденно. Ще 8% опитаних співробітників стають учасниками конфліктних ситуацій на роботі не частіше, ніж раз на півроку.

Як показує дослідження, найбільше до щоденних сварок долучаються  співробітники виробничих компаній − 30%. У той же час найменш конфліктними виявилися працівники IT-сфери.

Переважно причинами конфліктів стають комунікативні проблеми та недостатньо добре налагоджені бізнес-процеси (39%). Також провокують суперечки між колегами по роботі різні підходи до вирішення робочих задач (36%). П’ята частина конфліктів пов’язана з особистою антипатією в колективі, а ще 16% сварок відбуваються через несприятливу атмосферу в компанії.

Третина респондентів зазначає, що конфлікти відволікають від виконання обов’язків навіть у тому випадку, якщо вони особисто не беруть у них участі. Стільки ж українських працівників страждають через зіпсутий суперечками колег настрій. Лише третина опитаних здатна абстрагуватися і зовсім не реагувати на чужі сварки.

Найдоступнішим способом нівелювання конфліктів співробітники визнають самостійне його вирішення − до такої думки схиляються 45%. Значно рідше конфлікти вирішують, залучаючи безпосереднє керівництво (13%) або інших колег (7%). До вищого керівництва по допомогу звертаються лише в 3% випадків.


Читати також:

  1. Українці нещасні на роботі
  2. Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується
  3. Третина співробітників вважають свого боса некомпетентним
  4. У чому причина невдалої співбесіди?
  5. Яндекс оприлюднив найпопулярніші запити українців у 2012 році

Тема : industry News