Apple залишається найдорожчим брендом у світі

Мillward Вrown Оptimor оновила щорічний рейтинг найдорожчих брендів BrandZ Top100.

Попри різке падіння курсу акцій, Apple досі залишається найдорожчим у світі. Вартість імені компанії оцінюється в 185 млрд дол., приріст порівняно з минулим роком становить всього 1%.

Хоча конкуренція на ринку тільки посилюється, компанія з Купертіно зуміла зберегти лідерство. Це доводить силу цього бренду, а також лояльність покупців до нього, каже голова Millward Brown Optimor Нік Купер.

Друге місце серед найдорожчих брендів у Google. Ця торгова марка за минулий рік зросла в ціні на 5%, зараз вона оцінюється в $114 млрд. Третє місце також за представником IT-сектора – ім’я IBM коштує $112 млрд (-3%).

У десятку найдорожчих також потрапили мережа фаст-фудів McDonald’s, гігант харчової промисловості Coca-Cola, телекомунікаційний AT&T, софтверний гігант Microsoft, тютюновий бренд Marlboro, платіжна система Visa, а також оператор мобільного зв’язку ChinaMobile.

Цікаво, що головний конкурент лідера Apple на ринку мобільної електроніки – південнокорейський Samsung – додав 51% до вартості свого бренду. Згідно з новим рейтингом це дозволило компанії посісти 30 рядок ($ 21,4 млрд). Таких результатів бренд досяг завдяки вдалому поєднанню інновацій та захопленню більшої частки ринку. Крім того, минулого року Samsung витратив 1,6 млрд дол. на рекламу, коментує прогрес компанії Нік Купер.

У сотню найдорожчих увійшли і два російських бренди. «Ощадбанк» піднявся на чотири позиції до 70 місця, вартість його імені оцінюється в 12,65 млрд дол. (+19%). Другим представником Росії в рейтингу став найбільший оператор мобільного зв’язку країни МТС – 82 рядок (+3 позиції) з оціночною вартістю 10,63 млрд дол. (+11%).

Українських компаній у списку BrandZ Top100 немає.


Читати також:

  1. Forbes назвав найвпливовіші бренди світу 2012 року
  2. Найдорожчим за значенням у медіа став Google
  3. Ferrari найсильніший, Apple – найдорожчий
  4. Apple – найбільш інвестиційно приваблива компанія
  5. Країною з найкращою репутацією у світі стала Канада, 42 місце – за Україною

Тема : industry News