Банки України хочуть мати доступ до конфіденційних даних клієнтів

bank

Влада погодилася надати кредитним установам доступ до більшої частини державних баз даних. Як пише газета «Коммерсант-Україна», вони дадуть змогу фінустановам уникнути випадків кредитного шахрайства та краще оцінювати платоспроможність клієнтів. Уся інформація, починаючи від володіння майном та сімейного стану до сплати податків, перевірятиметься банкірами.

Відтепер клієнтам банків не вдасться приховати від кредиторів конфіденційну інформацію про свій матеріальний та соціальний стан.

За повідомленням Українського кредитно-банківського союзу (УКБС), Президент України Віктор Янукович доручив Мінфіну, Мін’юсту, Нацбанку та Нацкомфінпослуг надати можливість фінансово-кредитним установам перевіряти достовірність поданих документів потенційних позичальників шляхом доступу до інформації про них, що міститься у відповідних базах даних державних органів.

Кредитні установи матимуть можливість оперативно отримувати інформацію з державних реєстрів судових рішень, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб та обтяжень рухомого майна, зазначає УКБС.

Наразі банки прагнуть отримати доступ до даних державних реєстрів актів цивільного стану, баз даних ДАІ, фізичних осіб-платників податків та загублених паспортів. Завдяки достовірній інформації з державних реєстрів, можна мінімізувати кредитні ризики та запобігти шахрайству.

Банкіри не виключають можливості розкриття лікарської таємниці, щоб дізнатися якомога більше інформації про клієнтів. Інформація з земельного кадастру також є важливою для банків. Однак юристи наголошують, що надати банкірам доступ до всіх баз даних практично не можливо.

Відповідно до закону «Про захист персональних даних» розголошення відомостей можливе лише з дозволу суб’єкта персональних даних. Без згоди суб’єкта передавати дані дозволено тільки в інтересах економічного добробуту країни, прав людини та національної безпеки.


Читати також:

  1. Українські банки обслуговують понад 131 млн клієнтів
  2. Банки заробили 1,9 млрд гривень
  3. Українські банки підвищили ціни на свої послуги
  4. Що хочуть бачити здобувачі на корпоративних сайтах
  5. Кредитні прогнози на 2012 рік

Тема : industry News